PLT: Olimpija nadaljuje sijajen niz, padla tudi Gorica

Nogomet 15. Avg 202222:20 > 22:23 0 komentarjev
Olimpija

Na dan, ki ga je zaznamovala novica, da Radovan Karanović ni več trener aktualnih državnih prvakov iz Maribora, sta peti krog Prve lige Telemach v Stožicah zaključili Olimpija in Gorica. Ljubljančani ostajajo stoodstotni, saj so vpisali še peto zmago (2:0), znova pa niso prejeli niti gola. Celje je že v petek premagalo Bravo (1:0), Mura in Tabor sta se razšla z remijem (2:2), navdušil pa je Koper, ki je s petardo odpihnil Radomlje. Peti zaporedni poraz, ki je poskrbel za kadrovske spremembe, pa je v derbiju kroga doživel Maribor - Domžale so bile boljše s 3:2.

Nogometaši Olimpije so v petem krogu vpisali še peto zmago, potem ko so v domačih Stožicah premagali Gorico. Za nameček so Ljubljančani še enkrat več svojo mrežo ohranili nedotaknjeni in še naprej ostajajo edina ekipa brez prejetega zadetka v prvenstvu.

Prvi polčas obračuna sicer ni navdušil. Čeprav je imela Olimpija rahlo pobudo, si ob disciplinirani igri gostov z izjemo nekaj poskusov z razdalje ni uspela ustvariti izrazitejše priložnosti. Nenevarni so bili tudi Primorci, ki so na odmor odšli brez strela v okvir domačih vrat.

Povsem drugače se je odvil drugi del, v katerem so nogometaši v zeleno-belih dresih zaigrali bistveno bolje, svojo premoč pa kronali v 53. minuti, ko je po igranju Matije Široka z roko z bele točke zadel Mustafa Nukić. Napadalec je vpisal svoj prvi zadetek v novi sezoni, le šest minut pozneje pa se med strelce vpisal še drugič.

Čeprav so Goričani v zaključku tekme zaigrali napadalneje in si priigrali nekaj zrelih priložnosti, je izid ostal nespremenjen.

Rožman z Domžalami dodatno poglobil krizo Maribora

Največ pozornosti v tem koncu tedna je bila deležna tekma ob Kamniški Bistrici. Po novem porazu, že šestem v nizu, je ceno slabih rezultatov plačal trener Maribora Radovan Karanović. Iskanje njegovega naslednika je v pospešenem teku.

Sobotno tekmo v Domžalah so  bolje odprle domačini, ki so povedli že v deveti minuti. Zadel je Franko Kovačević. Toda slavje rumene družine ni trajalo dolgo, že v 15. minuti je izid poravnal Rok Sirk. Sledilo je še nekaj priložnosti na obeh straneh, toda v dinamičnem prvem polčasu sta obe ekipi dosegli po en zadetek.

Podobno kot v prvi polčas so tudi v drugi polčas veliko bolje vstopili nogometaši Domžal. Ivan Durdov je v 50. minuti poskrbel za novo vodstvo domačinov. V 84. minuti so Domžalčani dosegli še tretji zadetek, ko je nespretno posredoval gostujoči vratar Bergsen. Zdelo se je, da se bo tekma končala brez velike drame, toda v zaključku so vijoličasti izid uspeli znižati, a za točko je zmanjkalo časa.

Drugi zadetek Domžal:

Dominantna predstava Kopra

Koper se je z zmago proti Radomljam s kar 5:0 začasno povzpel na sam vrh lestvice Prve lige Telemach. Koprčani so tekmo že odprli v najvišji prestavi. V prvi minuti je namreč Bede Osuji že poskrbel za vodstvo domačinov. Ni dolgo trajalo, da je Andrej Kotnik z enajstih metrov podvojil prednost Kopra, ki je na polčas odšel s prednostjo 2:0.

Gol Osujija v prvi minuti:

Primorci se v drugem delu niso ustavili. V 59. minuti je Kotnik zabil še svoj peti zadetek v letošnji sezoni državnega prvenstva. Tokrat je bil natančen z lepim strelom z glavo. V 68. minuti je Kaheem Parris po napaki gostujoče obrambe povišal na 4:0, za piko na i je v sodnikovem dodatku poskrbel Anis Jašaragić, ki se je lepo znašel in žogo poslal v mrežo za 5:0.

Koper je tako po točkah na vrhu izenačen z Olimpijo, ki pa jo tekma petega kroga čaka v ponedeljek, v Stožice prihaja Gorica. Radomlje kljub visokemu porazu ostajajo na tretjem mestu, za vodilno ekipo zaostajajo štiri točke.

Shabanhaxhaj rešil točko za Muro

Tekmo je bolje začela Mura, ki si je v prvem polčasu pripravila kar nekaj lepih priložnosti, ki pa so ostale neizkoriščene. V 25. minuti pa so prvi mrežo zatresli gostje. Po veliki napaki Kaia Cipota se je dobro znašel Stanković in žogo poslal v prazno mrežo Matka Obradovića.

Hitro v drugem delu je Kai Cipot popravil svojo napako. V 49. minuti je namreč po lepi podaji Luke Bobičanca izenačil na 1:1. V 68. minuti so se domačini spet znašli v zaostanku. Milan Kocić je žogo z roba kazenskega prostora lepo pospravil v mrežo.

Mura je nato napadala in iskala izenačujoči zadetek, ki ga je našla v 91. minuti tekme. Shabanhaxhaj je pospravil odbitek v mrežo in domačinom prinesel točko. Za Muro je to šesta točka v letošnjem prvenstvu, za Tabor peta. Prvi se nahajajo na petem, drugi na sedmem mestu.

Zadetek Mure za točko:

Celjani proti slabemu Bravu dočakali prvo zmago sezone

Nogometaši Celja, ki so tudi letos napovedali boj za vrh, so le dočakali prvo zmago sezone. Do treh točk so prišli zasluženo, saj so bili od prve do zadnje minute boljši nasprotnik. Trenutek odločitve se je zgodil v zaključku prvega polčasa, ko je v 42. minuti lepo zadel napadalec iz Slonokoščene obale Nene Junior Ggamble.

Bravo Dejana Grabića je tokrat pokazal zelo malo, verjetno je bila to najslabša tekma sezone za Ljubljančane, ki so doživeli še tretji prvenstveni poraz v nizu in četrtega nasploh. Na petih tekmah so dosegli le en gol.