PLT: Sanjska vrnitev Iličića, Maribor dobil tekmo sezone

Nogomet 6. Nov 202214:42 > 17:28 5 komentarjev
Josip Iličić
Profesor se je v Slovenijo vrnil z zadetkom na debiju. Foto: Jure Banfi

Derbi 16. kroga Prve lige Telemach med Mariborom in Muro je zanesljivo pripadel vijoličastim, ki so slavili s kar 5:1. Za navijače Maribora bi bil derbi težko bolj popoln, v polno je zadel tudi povratnik v ekipo Josip Iličić, ki je v nekaj minutah navdušil domače občinstvo, nato pa ob koncu tekme izkoristil enajstmetrovko. Bravo je v prvi nedeljski tekmi po preobratu v Spodnji Šiški z 2:1 premagal Tabor Sežano. Včeraj je Olimpija premagala Radomlje, medtem ko so Celjani prišli do polnega izkupička pri Gorici.

Derbi 16. kroga Prve lige Telemach med Mariborom in Muro ni razočaral. Srečanje je bilo ves čas napeto, akcije so se vrstili na eni in na drugi strani. Veliko bolje je v obračun vstopil Maribor, ki je imel v prvih nekaj minutah kar nekaj priložnosti. Prvi je zapretil kapetan vijoličastih Martin Milec, njegov strel pa je zletel prek vrat. V 15. minuti pa je sledilo navdušenje na tribunah Ljudskega vrta. Max Watson je izkoristil odličen predložek in z glavo matiral gostujočega vratarja Mihelaka.

Kljub vodstvu Mariborčani niso popuščali, še več, zdelo se je, da so prestavili v višjo prestavo. Terensko premoč je v 32. minuti z izjemno samostojno akcijo kronal Ivan Brnić. Le dobrih šest minut kasneje je Mura izid znižala, toda posredoval je VAR in zadetek gostov je bil zaradi prekrška razveljavljen. Na drugi strani pa so znova pritisnili aktualni državni prvaki, ki so imeli ob koncu rednega dela prvega polčasa na voljo še enajstmetrovko. Odgovornost je prevzel Marko Tolić, ki je s tako imenovano panenko mojstrsko poskrbel za vodstvo Maribora s 3:0.

Izjemen zadetek Brnića:

Žarek upanja za Muro je posijal v 49. minuti prvega polčasa, ko je izid znižal najboljši strelec lige Mirlind Daku.

Fantastičen prvi polčas, Iličić zablestel v drugem

V drugem polčasu se je atomski nogomet iz prvega polčasa nadaljeval. Sledile so si priložnosti na obeh straneh, črno-beli pa so iskali zadetek za priključek. Toda niti Maribor niti Mura v začetku drugega dela nista uspela zatresti mreže nasprotnika. Morda ključen trenutek drugega polčasa se je zgodil v 62. minuti, ko je Mura ostala zgolj z deseterico, saj je Žiga Kous prejel rdeči karton.

V 74. minuti je padel še četrti zadetek v gostujočo mrežo, odlično podajo je izkoristil Žan Vipotnik. Le nekaj minut kasneje, v 77. minuti, pa je celotni Ljudski vrt pozdravil vrnitev Josipa Iličića na zelenico. Jojo ni potreboval veliko časa, da je navdušil občinstvo, piko na i pa je pristavil v samem zaključku tekme, ko je najprej priboril enajstmetrovko, nato pa po prepričevanju celotne ekipe prevzel odgovornost in žogo poslal pod prečko.

Zadetek Iličića:

Kramarič zadel za zmago v 90. minuti

V prvi nedeljski tekmi je sežanski Tabor v Spodnji Šiški po prvem polčasu vodil, potem ko ga je z drugim golom na drugi tekmi v nizu v vodstvo popeljal Lan Štravs, v drugem pa so nogometaši Brava unovčili premoč in prišli do polnega izkupička. Ni pa šlo zlahka, do obeh golov so prišli šele v zaključku tekme. Najprej z avtogolom Diega Živulića v 74. minuti, za zmago pa je z novim, sedmim prvenstvenim golom sezone v zadnji minuti poskrbel Martin Kramarič.

Gol Martina Kramariča:

Olimpija do nove zmage

Nogometaši Olimpije so v soboto Domžalah prikazali dva precej različna obraza. V prvem polčasu so preko Svita Sešlarja hitro povedli in nadaljevali z napadi. Nizali so priložnosti, predvsem po zaslugi precej zaspane domače obrambe, a niso uspeli povišati vodstva.

Po odmoru so bili precej nevarnejši Radomljani, ki so zapravili kopico priložnosti za izenačenje, oziroma je v gostujočih vratih blestel Matevž Vidovšek. V 61. minuti je sicer že bil premagan, a ga je rešil okvir gola po strelu Vedrana Vrhovaca. Zmaji so zdržali in tako ohranili lepo prednost na vrhu lestvice.

Gol Sešlarja za zmago:

Zmaga Celja v Novi Gorici

Na prvi sobotni tekmi so se zmage v Novi Gorici veselili Celjani, ki so v zadnjih dveh krogih osvojili le točko. Tako so se vrnili na zmagovite tirnice in vsaj začasno skočili na drugo mesto lestvice.

Gostje so dobili oba polčasa. V prvem so grofje izkoristili prvo resnejšo priložnost na tekmi. Skok za žogo je dobil Ikwuemesi, nato je bil na pravem mestu Nino Kouter, ki mu ni bilo težko poslati žogo v mrežo domačinov. V drugem delu je po veliki napaki Nejca Mevlje do žoge prišel Aljoša Matko in lepo zaposlil Ikwuemesija, ki je potrdil zmago Celja.

Gol Koutra za 1:0:

Delitev točk pod reflektorji Bonifike

Uvodna tekma 16. kroga Prve lige Telemach je bila odigrana na Bonifiki, kjer sta se pomerila Koper in Domžale. Tekma je postregla z dvema zadetkoma in delitvijo točk (1:1). Oba sta padla v prvem polčasu, mrežo pa so prvi zaresli domači, potem ko jih je v 24. minuti s strelom z glavo v vodstvo popeljal Osuji. Gosti so odgovorili le šest minut pozneje, ko je predložek Jošta Piška v gol spremenil Ivan Durdov. Manj spektakularno je bilo nadaljevanje, z obrambnimi vložki pa sta se izkazala predvsem oba vratarja, ki sta poskrbela, da v nadaljevanju ni več prišlo do spremembe izida.