PLT: Maribor do zanesljive zmage, brez zmagovalca na derbiju v Ljubljani

Nogomet 2. Mar 202419:20 > 19:25 2 komentarja
Maribor - Domžale, Prva liga Telemach

Za nami je sobotni vrhunec 24. kroga Prve lige Telemach. Najprej sta se v Ljubljani pomerila Olimpija in Celje, derbi kroga se je končal brez zmagovalca (1:1). V Ljudskem vrtu pa je Maribor s 3:0 ugnal Domžale.

Maribor je v Ljudskem vrtu gostil Domžale, vijoličasti pa so že od prve minute nekoliko odločneje krenili proti gostujočim vratom. Kljub nekoliko podrejenemu položaju, pa so si tudi Domžalčani pripravili nekaj priložnosti, najlepšo so imeli v 20. minuti srečanja.

Toda v 35. minuti je domače v vodstvo popeljal Hilal Soudani, ki se je odlično znašel na robu kazenskega prostora. Za mirnejše nadaljevanje srečanja je v 42. minuti poskrbel Arnel Jakupović. Toda večji del zasluge za drugi zadetek gre Maksu Barišiču, ki je odlično zaposlil Jakupovića.

Po odmoru so nekoliko odločneje proti vratom Maribora krenili gostje, ki so imeli celo na voljo enajstmetrovko. Toda po posredovanju VAR-a je glavni sodnik zaradi prepovedanega položaja spremenil svojo odločitev.

Piko na i zmagi Maribora je v 79. minuti postavil Soudani, ki je kronal odlično preigravanje Marka Božića.

Brez zmagovalca v Stožicah

Tekma v Stožicah se je začela izredno atraktivno. Nekaj več od igre so imeli sicer nogometaši Olimpije, ki so imeli največjo priložnost v 29. minuti srečanja, ko je okvir vrat stresel Peter Agba. Toda sledil je hladen tuš ob koncu prvega polčasa, Žan Karničnik je ukradel žogo in z malce sreče v 40. minuti žogo poslal v mrežo Olimpije.

V nadaljevanju nismo videli toliko priložnosti kot v prvem polčasu, toda zmaji so v 85. minuti vendarle prišli do izenačujočega zadetka. Končni izid 1:1 je postavil Marcel Ratnik. Razlika med Celjem in Olimpijo tako še naprej ostaja sedem točk.

Olimpija bo v 25. krogu prihodnjo nedeljo gostovala pri Muri, Celje pa bo dan prej gostilo Maribor.

Aluminij poglobil krizo Mure

Petkovo srečanje v Kidričevem v prvem polčasu ni ponudilo veliko nogometnih užitkov. Šele ob koncu prvega polčasa so nogometaši Mure nekoliko resneje ogrozili vrata Aluminija, toda ob polčasu sta obe mreži mirovali.

V nadaljevanju so domačini po zaslugi dveh izjemnih zadetkov Tina Matića prišli do vodstva in na koncu tudi do vseh treh točk. Izpostaviti velja predvsem drugi zadetek hrvaškega napadalca, s katerim bo zagotovo konkuriral za najlepši zadetek kroga.

Aluminij bo v 25. krogu prihodnjo soboto gostoval pri Bravu, Mura pa bo dan pozneje gostila Olimpijo.

Na Bonifiko prihaja hit pomladi

Nogometaši Kopra po trenerski menjavi in prihodu Aleksandra Radosavljevića še iščejo stabilnost rezultatov in v tej luči bi jim še kako prav prišla morebitna zmaga proti zadnjeuvrščeni Rogaški. A slednja ni več ista ekipa, kot je bila minulo jesen in je v zadnjih tednih že pošteno zagrenila življenje tako Olimpiji kot Mariboru. Bodo kanarčki ustavili nalet razigranih varovancev Oskarja Drobneta? Spomnimo, prva medsebojna tekma teh dveh nasprotnikov ni bila odigrana, ker je Rogaška v Koper prišla s premalo slovenskimi nogometaši v moštvu.

Lahko Bravo nadaljuje pohod proti Evropi?

Nedeljsko dogajanje zaključuje tekma v Domžalah, kjer gostuje Bravo. Šiškarji še vedno močno trkajo na vrata najboljših ekip lige in so v krčevitem boju za Evropo, mlinarji na drugi strani ravno tako intenzivno bijejo boj za obstanek v ligi. V igri bodo tako zelo pomembne točke, kdo bo na koncu uspešnejši?