Šok za Tottenham in Southamton, najstnik rešil United

Nogomet 1. Mar 202322:55 > 22:57 0 komentarjev
Southampton Grimsby Town
Četrtoligaš Grimsby Town je izločil premierligaša. Foto: Profimedia

Grimsby Town je v osmini finala pokala FA pripravil veliko presenečenje. Angleški četrtoligaš je na St Mary'su z 2:1 šokiral Southampton, ki bo lahko zdaj vso energijo usmeril v reševanje premierligaškega statusa. Presenetljivo je izpadel tudi Tottenham (0:1), medtem ko se je Manchester United kljub zaostanku rešil in se uvrstil med osem najboljših.

Grimsby Town je izločil Southampton. Zadel je dve enajstmetrovki. Prvo je Gavan Holohan izkoristil v prvem polčasu polčasu, drugo v drugem,  Svetniki pa se nato niso več vrnili. Hrvat Duje Čaleta-Car je le znižal izid, kar pa končnega razpleta ni veliko spremenilo. Iz najstarejšega tekmovanja na svetu je izpadel tudi Tottenham, ki je gostoval pri drugoligašu Sheffield Unitedu. Srečanje je v drugem polčasu odločil Iliman Ndiaye.

Vsi zadetki med Grimsbyjem in Southmaptonom:

V težavah je bil dolgo tudi Manchester United, ki je na Old Traffordu gostil West Ham. Londončani so se dobro upirali. V 54. minuti so prek Mohameda Benrahme celo povedli in začeli verjeti v veliko senzacijo. United se je dolgo mučil, ko je izenačenje v Manchestru poskrbel avtogol Nayefa Aguerda. Vse je kazalo na to, da bo na sporedu podaljšek, ko je mladi 18-letni Alejandro Garnacho v 90. minuti zabil za vodstvo redečih vragov, Fred pa je v peti minuti sodnikovega dodatka zabil za končnih 3:1.

Vsi zadetki v Manchestru:

Že v torek se je med osem najboljših zavihtel Manchester City, ki je s 3:0 premagal drugoligaša Bristol City. Dva zadetka je dosegel Phil Foden, enega pa Kevin de Bruyne.

Zadetki Manchester Cityja:

V dvoboju premierligašev je bil Fulham z 2:0 boljši od Leedsa. Spektakularen je bil prvi zadetek Joaa Palhinhe. Brighton se je mučil pri Stoke Cityju, Blackburn pa je presenetil Leicester City.