Olimpija preživela obleganje Aluminija, v finalu večni derbi (VIDEO)

Nogomet 26. Apr 202313:41 > 19:44 0 komentarjev

Dobili smo še drugega finalista slovenskega pokala. To je prvak Prve lige Telemach Olimpija, ki je težje od pričakovanj ugnala Aluminij (2:1). V Celju se bosta za pokalno krono udarila Olimpija in Maribor.

V Stožicah smo spremljali izredno atraktiven obračun od prve pa do praktično zadnje minute. Do zgodnjega vodstva so prišli nogometaši Olimpije, ki so povedli že v tretji minuti srečanja, ko je akcijo odlično zaključil Aljaž Krefl.

Prvi zadetek Olimpije:

Po zadetku so se nogometaši Aluminija podali v lov na izenačenje in si pripravili nekaj lepih priložnosti, toda v 19. minuti srečanja so imeli zmaji na voljo najstrožjo kazen, ki jo je uspešno izkoristil Timi Max Elšnik. Le nekaj minut kasneje je v polno meril še Đorđe Crnomarković in zdelo se je, da je tekma praktično odločena. Toda zadetek je bil razveljavljen in gostom je tako ostalo nekaj upanja.

Prva enajstmetrovka zmajev:

Kidričani so v 30. minuti srečanja šokirali varovance Alberta Riere, akcijo je mojstrsko zaključil Nik Marinšek. Le nekaj minut kasneje so imeli zmaji na voljo novo enajstmetrovko, ki pa jo je Svit Sešlar zapravil, tako da je Olimpija na odmor odšla z minimalno prednostjo.

Zadetek Aluminija:

V drugem polčasu smo bili še naprej priča odprtemu obračunu. Gostje so lovili izenačenje in si pripravili veliko priložnosti, toda streli so bili premalo natančni, da bi lahko premagali Matevža Vidovška. Zmaji so si najlepšo priložnosti pripravili v 76. minuti tekme, ko so stresli prečko, le nekaj sekund kasneje pa so imeli ogromno priložnost tudi Kidričani, ki pa se kljub izjemno borbeni predstavi poslavljajo od boja za pokalno lovoriko.

Potek drugega polfinalnega srečanja med Olimpijo in Aluminijem

Olimpija – Aluminij 2:1 (2:1)

Krefl 3., Elšnik 19./11-m; Marinšek 30.

Konec tekme v Stožicah.

87. minuta: Nova priložnost za Kidričane. Tokrat je priložnost za izenačenje zapravil Marinšek.

76. minuta: Priložnost na obeh straneh, najprej je Olimpija stresla prečko, na drugi strani so imeli gostje na voljo veliko priložnost po hitrem protinapadu, toda zmaji ohranjajo minimalno prednost.

60. minuta: Izjemna obramba Vidovška, ki ohranja vodstvo zmajev.

58. minuta: Skiba je imel veliko priložnost za izenačenje, toda to bo zgolj udarec iz kota za goste.

52. minuta: Aluminij še naprej igra izjemno odprto.

Začetek drugega polčasa.

Konec prvega polčasa.

34. minuta: Nova igra z roko in nova enajstmetrovka. Odgovornost je prevzel Svit Sešlar, ki pa je strel z bele točke zapravil.

GOOOL! Aluminij je vendarle našel pot do zadetka in tekma se je v le nekaj sekundah popolnoma spremenila. V polno je meril Nik Marinšek, ki je mojstrsko zaključil napad gostov.

Na drugi strani pa Olimpija ni zapravila praktično nobene priložnosti. Po podaji iz kota je bil najbolj zbran Đorđe Crnomarković. Toda zadetek po posredovanju VAR-a ni obveljal.

24. minuta: Nova velika priložnost za gostujoče nogometaše, toda Daniel Skiba ni dovolj dobro zadel žogo, da bi uspel zatresti mrežo zmajev.

GOOOL! Enajstmetrovko je izkoristil kapetan Timi Max Elšnik.

18. minuta: V kazenskem prostoru Aluminija je prišlo do igre z roko, po dodatnem ogledu posnetka je glavni sodnik srečanja pokazal na belo točko.

14. minuta: Kljub zgodnjemu vodstvu zmajev, pa se nogometaši Aluminija niso predali. V zadnjih minutah so si pripravili nekaj priložnosti, toda mreža Olimpije se ni zatresla.

GOOOL! Olimpija je povedla že v 3. minuti srečanja. Strelec zadetka pa Aljaž Krefl.

Začetek tekme v Stožicah.

Začetni postavi:

Tudi Maribor s težavami

Svojo nalogo je že v torek uspešno opravil Maribor, ki pa je imel z drugoligaško Bistrico kar nekaj težav. V prvem polčasu so bili na premočeni zelenici v Slovenski Bistrici podjetnejši in nevarnejši Mariborčani, tudi domačini so imeli svoje priložnosti, a se je prvi del končal brez zadetkov. Tik pred odmorom so sicer oboji zatresli mrežo, a sta bila oba zadetka razveljavljena zaradi prepovedanega položaja. Takoj v začetku drugega dela pa so povedli domačini, ko je bil po predložku z leve strani igrišča pred vrati Maribora najbolj zbran in miren Nino Kukovec.

Vsi zadetki s tekme v Slovenski Bistrici:

Veselje domačih navijačev ni trajalo dolgo, saj je le nekaj minut zatem z lepim in natančnim strelom z roba kazenskega prostora izenačil Marko Tolić. Mariboru je nato uspel popoln preobrat, v 55. minuti je Ivan Brnić žogo poslal pred vrata domačih, avtogol pa je dosegel Filip Janežič. V 72. minuti je vodstvo povišal še Aljaž Antolin, Bistričani pa tega zaostanka niso več mogli nadoknaditi.

Pokal Slovenije, polfinale

Torek:

NK Bistrica – NK Maribor 1:3 (0:0)
Kukovec 46.; Tolić 50., Janežič 55./ag, Antolin 72.

Sreda:

NK Olimpija – NK Aluminij 2:1 (2:1)

Veliki finale bo v tej sezoni gostilo Celje, tekma za pokalno lovoriko na osrednjem celjskem stadionu bo 6. maja.