Everton "pohodil" City kar s 4 proti 0

Premier Liga 15. Jan 201716:32 > 16:34
Michael Regan/Getty Images

Nogometaši Evertona so na Goodison Parku deklasirali Manchester City kar s 4:0. Poleg Lukakuja in Mirallasa sta se med strelce prvič vpisala tudi mladeniča Tom Davies in Ademola Lookman.

Everton, ki že dolga leta precej lažje igra proti Cityu, kot proti ostalim moštvom z vrha Premiershipa, je izkoristil slabosti nasprotnikove obrambe in tako Pepu Guardioli zadal nov udarec.

Nastop Mariana Zabalete ob Yayi Toureju na sredini je Evertonu omogočil nadziranje igre in ustvarjanja velikega števila priložnosti. Domači so dali prvi gol že iz prvega resnejšega napada, vendar je bil upravičeno razveljavljenzaradi prepovedanega položaja.

City je bil nevaren le v prve pol ure, po enem izmed naletov na Raheema Sterlinga pa so gostje zahtevali enajstmetrovko, a so bile želje neuslišane. Igralec tekme je bil Kevin Mirallas. Lukakuju je v 35. minuti podal za njegov 12. zadetek v sezoni, na začetku drugega polčasa pa je zadel tudi sam.

Deset minut pred koncem srečanja je čudovit zadetek dosegel Davies, s čimer je bil zmagovalec odločen, v globokem sodniškem podaljšku pa je zadnji žebelj v krsto “meščanov” zabil še Lookman, prišlek iz Charltona.

Everton se je z zmago utrdil na 7. mestu (33 točk), imajo štiri točke več kot West Bromwich. City z 42 točkami ostaja peti, imajo jih 10 manj od vodilnega Chelseaja.