L'pool melje naprej, Spursi s petardo preboleli United

Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Liverpool je v 16. krogu Premier lige na gostovanju pri Bournemouthu slavil sedmič zapored (0:3) in lahko mirno pričakuje odločilni dvoboj Lige prvakov proti Salzburgu. Tottenham je s 5:0 odpihnil Burnley, medtem ko sta se Watford in Crystal Palalce razšla brez zadetkov.

Catherine Ivill/Getty Images

Liverpool je od začetka nadzoroval potek srečanja, vztrajno napadal domača vrata in povedel v 35. minuti po kombinaciji Jordana Hendersona in Alexa Oxladea-Chamberlaina, ki je iz neposredne bližine dosegel svoj prvi letošnji zadetek. Redsi so še pred odhodom na odmor podvojili svojo prednost. Po podaji Mohameda Salaha je Naby Keita postal 16 igralec Liverpoola, ki je v letošnji sezoni zatresel mrežo nasprotnika.

Keita je v 54. minuti Salahu vrnil uslugo in mu podal za njegov sedmi letošnji zadetek, s čimer je Egipčan postavil končni izid in piko na i novi zmagi Liverpoola.

Še bolj prepričljivo kot aktualni evropski prvaki, je do novih treh točk prišel Tottenham. Spursi so pred svojimi navijači dokazali, da so hitro pozabili poraz proti Manchester Unitedu pred dnevi. Ekipa Joseja Mourinha je Burnley odpravila z visokih 5:0. Zadetke so prispevali Harry Kane (v polno je meril dvakrat), Lucas Moura, Son Heung-min in Moussa Sissoko. Za najlepšo potezo srečanja je poskrbel Heung-min, ki je sam prišel do nasprotnikovega kazenskega prostora in tudi učinkovito zaključil akcijo.

Watford in Crystal Palace sta se razšla brez zadetkov, že zgodaj popoldne je Everton s 3:1 premagal Chelsea