United se je poigral s prvaki

Premier Liga 5. Feb 201718:42 > 18:50
Getty Images

Manchester United je po treh zaporednih remijih vendarle prišel do zmage, in to na gostovanju pri aktualnem angleškem prvaku. Leicester je bil povsem razglašen, United pa je prišel do visoke zmage s 3:0.

Pri rezultatu 0:0 je sicer Juan Mata grdo štartal na Jamieja Vardyja in bi mogoče moral celo dobiti rdeči karton, od takrat naprej pa je bilo vse v znamenju rdečih vragov. Do 41. minute je bil rezultat sicer izenačen, potem pa je sledil blitzkrieg gostov. Najprej je po samostojnem prodoru zadel Armenec Mhkitaryan, natanko 88 sekund kasneje pa je po podaji Valencie svoj dvajseti gol v sezoni dosegel Zlatan Ibrahimović.

Tekmo je United dokončno odločil v četrti minuti nadaljevanja, ko sta sijajno akcijo izpeljala Mata in Mhkitaryan. Slednji je najprej sprejel podajo Španca, potem pa mu jo vrnil v prazen prostor. Mata se je sam znašel pred vratarjem Schmeichelom in ga z natančnim strelom tudi premagal. Do konca tekme se rezultat ni spremenil, United je prišel do rutinirane zmage, Leicester pa ostaja brez doseženega gola v letu 2017.

Leicester je še enkrat več razočaral in ga očitno kaže težko delo v boju za obstanek. Lisice imajo po 24 krogih 21 točk, zgolj eno več kot Hull City, ki je že na tistem mestu, ki ob koncu sezone vodi v Championship. Manchester United ostaja šesti, za petim Liverpoolom zaostaja za točko, za četrtim Arsenalom pa dve.