Everton z minimalno zmago matiral West Ham

Nogomet 9. Maj 202119:39 > 19:43 0 komentarjev
REUTERS/Justin Tallis

Nogometaši Evertona so dobili nedeljski derbi 35. kroga angleške Premier lige in v gosteh z 1:0 premagali West Ham, ki je tako zapravil skoraj vse možnosti za uvrstitev v ligo prvakov.

Edini gol na tekmi je padel v 24. minuti, ko je bil natančen gostujoči napadalec Dominic Calvert-Lewin. Kmalu zatem bi lahko karamele še povišale svojo prednost, a je Lukasz Fabianski s sijajno reakcijo ubranil poskus s prostega strela Gilfyja Siggurdsona.

Gostje so bili nevarni še v 35. minuti prek Richarlisona. Brazilec je najprej preigral serijo nogometašev West Hama, močno streljal, a se je znova izkazal Fabianski.

Gostitelji so si prvo pravo priložnost priigrali v 39. minuti, ko je Said Benrahma streljal za malenkost preko gola Evertona. West Ham je v prvem delu ostal brez strela v okvir gola.

V drugem polčasu so gostitelji v 61. minuti že slavili, a je Vladimirja Coufala zaustavila vratnica, žoga pa se je od njega odbila v roke vratarja. To je bila tudi edina večja priložnost v drugem polčasu.

West Ham z 58 točkami ostaja na petem mestu in ima pred četrtim Liverpoolom ob tekmi več točko prednosti. Everton je po nedeljski zmagi s 55 točkami na osmem mestu.

Kladiva v naslednjem krogu čaka obračun z Brightonom, Everton pa se bo pomeril z Aston Villo.