Radost in solze sreče na Old Traffordu

Nogomet 27. Dec 20239:11 0 komentarjev
Rasmus Hojlund
Rasmus Hojlund Foto: Profimedia

Mladi, komaj 20-letni Danec Ramus Hojlund je s prvencem v angleški premier league postal veliki junak obračuna na Old Traffordu med Manchester Unitedom in Aston Villo (3:2). Ekipa iz Birminghama je že vodila z 2:0, nato pa je sledil velik zasuk, gledališče sanj pa je eksplodiralo.

Manchester United je po treh tekmah, ko je le na Anfieldu osvojil točko, na Boxing day pričakal v tej sezoni fantastično Aston Villo, ki je imela pred prihodom v Manchester le točko manj kot vodilni Arsenal in bila poravnana z Liverpoolom.

Četa Unaia Emeryja se je vpletla v boj za naslov, kar se je tudi z veliko pomočjo domače ekipe, ki se je spet majala v obrambi, kazalo tudi v prvem polčasu.

Vratar rdečih vragov Andre Onana, ki je v tej sezoni naredil že toliko napak, je naredil novo pri predložku Johna McGinna. Škot je podajal v kazenski prostor, podaja pa je na koncu končala za hrbtom neodločnega Kamerunca, ki se je ponovno usedel na golovo črto. Le pet minut kasneje je so gostje vodili že z 2:0 ter tako naglas napovedali novo klofuto za veliki United, ko se je v drugem polčasu zgodil velikanski zasuk.

V prvem polčasu žvižgi, v drugem pekel

United je na krilih navijačev, ki so jim v prvem polčasu tudi žvižgali, povsem drugače začel. Prvi zadetek je zabil že v tretji minuti drugega polčasa, ko je Marcus Rashford prepozno podal do Alejnadra Garnacha, zato zaradi prepovedanega položaja zadetka ni bilo.

Bolj zbrana sta bila zgoraj omenjena akterja v 59. minuti. Vnovič je po levi potegni Rashford, 19-letni Argentinec pa je znižal na 1:2. Dobrih 10 minut kasneje je Garnacho zabil še za izenačenje, za popoln zasuk pa je v 82. minuti poskrbel danski napadalec Rasmus Hojlund, ki je s prvencem v premier league odločil srečanje.

Čustven trenutek pred navdušeno množico

20-letni Danec, ki ga je United iz Atalante pripeljal za kar 74 milijonov evrov, je za krstni zadetek v angleškem prvenstvu potreboval 15 tekem, zato ne čudi, da se mu je šlo pred navdušenim Stretford Endom na jok.

“Trajalo je nekaj časa, a trenutno sem najsrečnejši človek na svetu. Verjeli smo do konca, pokazali značaj in zasluženo zmagali,” se je smejalo Dancu, ki je bil zanimivo prvi strelec skupinskega dela lige prvakov, v premier league pa je za prvi zadetek potreboval več 1000 minut.

Danec je ob zadetku skoraj zajokal, koliko mu vse skupaj pomeni, pa je pokazalo tudi veselje soigralcev. Praktično vsi so mu skočili v objem, tudi Onana, po tekmi pa ga je močno objel tudi trener Erik ten Hag, ki ga je ves čas branil in ščitil. Ko igraš za United, te ne čaka nihče, kritike požreš že po prvi tekmi in prav nikogar ne zanima, koliko let šteješ.

Razstava doma vzgojenih igralcev

Manchester United je tekmi proti Villi spet poskrbel za pravo poplavo doma vzgojenih igralcev. Ne samo Alejandro Garnacho, ki je bil po tekmi izbran tudi za igralca tekme, odličen je bil ponovno tudi 18-letni Kobbie Mainoo, tukaj pa so še Jonny Evans, Rashford, v drugem polčasu pa so priložnost dobili Scott McTominay, 19-letna Willy Kambwala in Daniel Gore, osmerico, ki je šla skozi Unitedovo šolo, pa je zaključil Hannibal Mejbri.

Vodilna četverica še vedno daleč

Rdeči vragi imajo po 19 krogih 11 točk manj kot vodilni Liverpool, za vodilno četverico, ki je bila pred sezono minimalen cilj pa pet, a Tottenham ima tudi tekmo manj. United bo do konca leta gostoval še pri Nottinghamu, ki je po menjavi trenerja na Boxing day šokiral Newcastle.