PLT: Delitev točk v Rogaški Slatini, Celjani že slavijo naslov (VIDEO)

Nogomet 28. Apr 202413:37 > 19:25 1 komentar
Koper - Rogaška

V 33. krogu Prve lige Telemach smo že dobili nove državne prvake. To so postali nogometaši Celja, ki so z 1:0 premagali Olimpijo. Rogaška in Koper sta se razšla brez zmagovalca (2:2), tako kot tudi oba sobotna obračuna.

Tekma v Rogaški Slatini je postregla z veliko dogajanja. Najprej so povedli domačini, v 20. minuti je mrežo zatresel Patrik Mijić, ki je v zadnjem obdobju v zares odlični formi.

Koprčani so odgovorili tik ob koncu prvega polčasa, v 46. minuti je pravi evrogol dosegel Petar Petriško.

Udaren je bil tudi začetek drugega polčasa, najprej je Rogaško v vodstvo znova popeljal Mijić, toda že nekaj minut kasneje so prek enajstmetrovke, ki jo je izkoristil Deni Jurić, izenačili kanarčki.

Varovanci Oliverja Bogatinova so ob zaključku pritisnili na vrata Rogaške, tekma pa se je na koncu končala brez zmagovalca.

Celjani z zmago potrdili naslov

Tekma na lepo zapolnjenem stadionu v Celju v prvem polčasu ni ponudila veliko dogajanja. Čutilo se je, da je na kocki veliko, na odmor sta tekmeca odšla z začetnih 0:0

V nadaljevanju so nogometaši Olimpije imeli večjo posest, toda v 59. minuti je Egor Prucev s pravim evrogolom popeljal grofe v vodstvo. Izkazalo se je, da je bil to odločilen zadetek, ki je potrdil celjski naslov.

Domžale ustavile samozavestni Maribor

Mariborčani so v zadnjih tednih v sijajni formi, a tega niso uspeli pokazati proti Domžalam. Čeprav so bili večji del tekme boljši tekmec, so se na koncu morali sprijazniti le s točko. Svojo premoč so sicer kronali v prvem polčasu, ko jih je v vodstvo popeljal nekdanji čam rumene družine Arnel Jakupović, v drugem pa je njihove nalete presekal zadetek Tilna Klemenčiča, ki je tudi postavil končni izid.

Mojstrovina Vokića za točko mlinarjev v Šiški

Tudi uvodna tekma 33. kroga v Šiški med Bravom in Radomljami se je končala brez zmagovalca. Obračun so bolje začeli Ljubljančani, ki so po veliki napaki gostujočega vratarja povedli prek Martina Pečarja. A svoje vodstvo, do katerega so prišli v 11. minuti, niso uspeli ubraniti, saj je še pred odhodom na odmor z mojstrskim prostim strelom izenačil Dejan Vokić. V drugem polčasu so imeli Ljubljančani pobudo, a je ostalo pri izidu 1:1.

Eni razočarani, drugi nabrušeni

Murina sezona se je dokončno sesula kot hišica iz kart. Po izpadu v polfinalu pokala lahko že povlečemo črto pod tekmovalno obdobje Prekmurcev in ga označimo kot neuspešnega, zaključek sezone bo tako v Murski Soboti minil predvsem v luči načrtovanja prihodnosti, ki bo povezana tudi z novimi vlagatelji v prekmurskem nogometnem ponosu. Na drugi strani pa Aluminij še kako zanima sedanjost in zbiranje točk. Bodo Kidričani v boju za obstanek uspeli celo ugnati razočarane črno-bele?