PLT: Mariborskih pravljičnih sedem v mreži Radomelj (VIDEO)

Maribor je z visoko domačo zmago nad Radomljami (7:0) skočili na tretje mesto razpredelnice. Devetnajsti krog Prve lige Telemach prvenstvo 2022/23 preveša v drugo polovico. Derbi kroga bo v četrtek v Ljubljani, ko bo Olimpija gostila Muro.

Mariborčani so v december očitno prišli v zastrašujoči formi, saj so v Ljudskem vrtu do vrha napolnili mrežo Radomelj.

Varovanci Damirja Krznarja so že do polčasa vodili 4:0, v prvih desetih minutah je dvakrat zadel 20-letni Žan Vipotnik, ki je kasneje dosegel “hat-trick” in bil ob še eni podaji prvo ime srečanja.

Mariborčani so v okvir vrat spravili 9 strelov, Emil Velić je ustavil le dva. Priložnost za igro je za zadnjo tretjino srečanja dobil tudi veteran, Josip Iličić.

Vijoličasti so s svežnjem treh točk skočili na tretje mesto, Radomlje pa so na devetem mestu s točko prednosti pred zadnjeuvrščenim Taborom.

Zadnji krog jesenskega dela bo Maribor v nedeljo odigral proti Gorici, Radomljane čaka izziv v obliki Gorice.

Zaspan začetek nogometnega torka

Torek sta začela Gorica in Bravo, ki sta se v slovenskem Las Vegasu razšla brez zadetkov. V taboru Goričanov nimajo nič proti, da se je tekma končala z delitvijo točk, čeprav so v prvem krogu Šiškarje premaglai z 2:0.

Na naslednjih sedemnajstih tekmah so varovanci Mirana Srebrniča slavili le še enkrat, v začetku septembra so ugnali sežanski Tabor. Zgodba Šiškarjev je ravno obratna, na začetku sezone so zabeležili pet porazov na šestih tekmah, nato pa v skladu s svojim DNK-jem stabilizirali rezultate in se z dnom lestvice trenutno niti približno ne ukvarjajo.

Bravo za to srečanje ni imel na voljo stebra obrambe Nemanje Jakšića. Pri vrtnicah je manjkal Alen Krajnc. Na šestih prvenstvenih tekmah teh dveh nasprotnikov doslej še nikoli ni zmagal gost, statistika ostaja nespremenjena tudi po današnji tekmi

Kdaj, če ne zdaj?

Kopru se pod vodstvom Zorana Zeljkovića še ni zgodilo, da na kar šestih zaporednih prvenstvenih tekmah ne bi osvojil treh točk. Črni niz želijo pokalni prvaki prekiniti na obalno-kraškem derbiju, ko na Bonifiko prihaja sežanski Tabor. Kraševci so v prejšnjem krogu zapravili prednost proti Gorici in s tem priložnost, da bi se odlepili od dna lestvice. Vselej neugodne češnjice sicer prav veliko uspeha proti svojim obalnim sosedom v zadnjem obdobju nimajo, na zadnjih medsebojnih sedmih tekmah je Koper slavil kar šestkrat. Domačini računajo predvsem na ponovno prebujenje v zadnjem obdobju precej neopaznega Andreja Kotnika, ki je po izvrstnem začetku sezone na zadnjih sedmih tekmah zadel le enkrat.

Koper je Tabor v tem tisočletju v prvi ligi na Bonifiki premagal šestkrat. Sežanci niso osvojili niti točke.

Motivirani Rožman ali pragmatični Pilipčuk?

Domžalčani so v dobrem nizu, na zadnjih desetih tekmah so izgubili le enkrat, a ker so tudi Celjani na zadnjih petih tekmah v vseh tekmovanjih neporaženi, lahko ob Kamniški Bistrici pričakujemo izjemno zanimiv obračun. Proti svojim nekdanjim ekipam vselej motivirani Simon Rožman bo tudi tokrat iskal recept, kako jo zagosti drugi najboljši ekipi prvenstva, Roman Pilipčuk pa je na drugi strani že nekajkrat dokazal, da zna svoje moštvo prilagoditi nasprotniku – Celjanov v tej sezoni nadigral ni še nihče. Imajo pa grofje zdaj precej težav s poškodbami, ki so bile sicer v večjem delu sezone značilne ravno za Domžale. Po za jesen odpisanemu Neneju sta za tekmo vprašljiva Tin Matić in Dušan Stojinović.

Na zadnjih šestih gostovanjih so Celjani Domžalčane premagali le enkrat. Novembra 2020 je za minimalno zmago zadel Filip Dangubić.

Mura želi v Stožicah nadoknaditi zamujeno

Po točki proti Celjanom je bil Albert Riera izjemno nezadovoljen. Ne toliko z rezultatom kot z igro svojih varovancev, ki jo je ocenil kot najslabšo v sezoni. Na drugi strani je bil Damir Čontala po točki v Kopru precej boljše volje, že po tekmi na Bonifiki pa je razmišljal o tem, da ima Mura z Olimpijo v tej sezoni kar nekaj neporavnanih računov. In res se zdi, da so črno-beli glede na prikazano na prvih dveh tekmah z zmaji dobili manj, kot so si zaslužili. Se jim lahko to povrne v četrtkovem derbiju kroga?

Olimpija je v nizu dveh zaporednih zmag proti Muri. Odkar so se črno-beli leta 2018 vrnili med prvoligaše, Prekmurcev zmaji še niso premagali trikrat zapored.