PLT: Olimpija zadržala vse napade, Celjani spet drugi

Nogomet 1. Dec 202219:55 > 19:56 0 komentarjev

Na zadnji tekmi 18. kroga Prve Lige Telemach v Stožicah nismo videli zmagovalca. Vodilna Olimpija je s Celjani remizirala ter zadržala prednost 13 točk. Grofje so po osvojeni točki spet prehiteli Muro, ki je v sredo remizirala na Bonifiki.

Olimpija, tokrat ni mogla računati na kaznovanega trenerja Alberta Riero, tudi polovici prvenstva ohranja ogromno prednost. Celjani so v Stožicah pokazali dobro predstavo, v 58. minuti zadeli tudi vratnico, a vratar Matevž Vidovšek je ostal neporažen, prednost zmajev pred konkurenco pa ostaja velikih 13 točk.

Vratnica Bizjaka:

Na Bonifiki poplava priložnosti in delitev točk

Srečanje na Bonifiki je postreglo s številnimi priložnostmi in pol priložnostmi, bližje trem točkam so bili Koprčani, na koncu pa sta si Koper in Mura razdelila plen, srečanje se je končalo z začetnih 0:0.

Najbližje zadetku so bili Koprčani v 75. minuti, ko so imeli “kanarčki” v manj kot pol minute iz protinapada cel niz priložnosti, a Rudi Požeg Vancaš, Bede Osuji in Matej Palčič niso bili dovolj prisebni.

Tudi Mura je bila blizu trem točkam. Temu so se še najbolj približali v 88. minuti, ko je Martin Šroler pomeril z roba kazenskega prostora in zadel vratnico.

Ob Kamniški Bistrici slavili Domžalčani

Domžalčani so v lokalnem derbiju slavili z 2:0. Igrali so – na papirju – v gosteh, a na domači zelenici ob Kamniški Bistrici, pri “najemojemalcu” Radomljah.

Zmagovalca je odločil drugi polčas, ki so ga varovanci Simona Rožmana odprli idealno. Z roba kazenskega prostora je Žiga Repas udaril volej in zadel v prečko, od koder se je žoga kot katapult od tal odbila v zgornji del mreže.

Kasneje so Radomljani morali zdržati z igralcem manj, potem ko je drugi karton dobil Madžid Šošić. Dvakratni državni prvaki so premoč izkoristili, si ustvarili nekaj priložnosti in v 85. minutio zadlei še drugič ter se razveselili treh točk.

Maribor zanesljivo slavil, a tudi Bravo ni bil brez priložnosti

Maribor je v večerni torkovi tekmi v prvem polčasu navdušil in proti Bravu v Ljudskem vrtu že po 15 minutah vodil z 2:0, po prvem polčasu pa s 3:0. Dvakrat je zadel Žan Vipotnik, enkrat pa Jan Repas. Svoje priložnosti so imeli tudi gostje – okvir vrat sta stresla Tamar Svetlin in David Flakus Bosilj -, ki pa vrat Mariborčanov niso znali zadeti. V drugem polčasu, ko je pri domačih v zaključku zaigral tudi Josip Iličić, ki je okreval po poškodbi, se gostje niso znali vrniti in tri točke so zasluženo ostale doma.

Drugi gol Žana Vipotnika:

Pomemben obračun za obstanek brez zmagovalca

Uvodni obračun 18. kroga med predzadnjeuvrščenimi Goričani in zadnjimi Sežančani se je končal z remijem. V ne posebej atraktivni tekmi je goste že v sedmi minuti s krasnim zadetkom z roba kazenskega prostora popeljal Žiga Ovsenek. Manj razburljivo je bilo nadaljevanje, ki je postreglo z le malo priložnostmi. Je bilo pa zato teh nekaj več v drugem delu, ko so domači tudi izenačili. V 52. minuti je za mojstrovino poskrbel Luka Vekić in postavil končni izid 1:1.