Mariborčani pred odhodom v Turčijo boljši od Domžal

Prva liga 1. Feb 201917:56 > 18:14
NK Maribor/Grega Wernig

Slovenska prvoligaša Maribor in Domžale sta se v petek pomerila na pripravljalni tekmi v Ljudskem vrtu. Obračun, ki je po dogovoru trajal 2x60 minut, so s 4:2 dobili vijoličasti.

Za Mariborčane je to bila peta in zadnja pripravljalna preizkušnja pred potjo v Turčijo. Dvoboj so pri domačih izpustili Jan Mlakar, ki se je danes vrnil iz Brightona s podpisa pogodbe, in poškodovana Martin Milec ter Blaž Vrhovec.

Tekmo sta obe ekipi začeli zelo odločno in zaradi tega je delovalo, kot da se igra celo za prvenstvene točke. Na prvi zadetek so navijači v Ljudskem vrtu čakali vse do 56. minute, ko je za Maribor zadel Marcos Tavares. Brazilec je po podaji Klinarja iz težkega položaja uspešno streljal z glavo. Domžale so čez dobre štiri minute prišle do izenačenja. Gostje so izvedli kot, v gneči pred vrati pa je bil najspretnejši Nicholson.

Tudi nadaljevanje je bilo zelo zanimivo, v 93. in 94. minuti pa je z dvema hitrima goloma zmagovalca odločil Jasmin Mešanović. Bosanski napadalec je navdušil predvsem pri prvem golu, ko se je izkazal s pravim slalomom mimo gostujočih brnailcev. V 99. minuti so se Domžalčani po golu Slobodana Vuka približali, končni rezultat pa je v 103. minuti po podaji Hotića in neuspešnem izbijanju Pečnika postavil Nardin Mulahusejnović.

NK MARIBOR – prvi polčas: Pirić, Klinar, Ivković, Šuler, Viler, Cretu, Dervišević, Kramarič, Bajde, Tavares, Zahović. Drugi polčas: Handanović, Šme, Rajčević, Uskoković, Kolmanič, Pihler, Hotić, Vršič, Felipe Santos, Žugelj (91′ Mulahusejnović), Mešanović. Trener: Darko Milanič.

DOMŽALE – prvi polčas: Milić, Rom, Klemenčič, Dobrovoljc, Sikošek, Gnezda Čerin, Vetrih, Mujan, Lazarević, Ibričić, Nicholson. Drugi polčas: Mulalić, Guček, Hodžić (90′ Hrovat), Žužek, Femec, Podlogar, Pečnik, Radovanović, Obšivač, Žinič, Vuk. Trener: Simon Rožman.