Domžale premagale Aluminij

Prva liga 29. Mar 201721:07 > 21:11
NK Domžale/Facebook

Nogometaši Domžal so v 26. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Aluminij z 2:1 (1:1).

Gosti, ki so bili nevarni že v 21. minuti, ko je Dejan Milić posredoval po strelu Lovra Bizjaka, so izenačili v 45. minuti, ko je Bizjak unovčil enajstmetrovko, ki jo je zakrivil Balkovec s prekrškom prav nad njim.

Prevlada gostiteljev se je nadaljevala tudi v uvodu drugega polčasa, med drugim je v 53. minuti znova streljal Ožbolt iz bližine, a je Janžeković žogo spet dvignil čez okvir vrat.

V 80. minuti je Balkovec z roba kazenskega prostora žogo poslal malo čez prečko, isti igralec pa je tekmo odločil v 88. minuti, ko je zadel s prostega strela s približno 20 metrov. Francesco Tahiraj je sicer imel v zadnji minuti sodniškega dodatka priložnost za novo izenačenje, a je bil Milić na mestu, Bizjak pa je tik pred koncem žogo poslal čez gol.

Domžale bodo v 27. krogu v soboto gostovale v Celju, Aluminij pa bo dan pozneje gostil Olimpijo.