Bravo z novim podvigom poskrbel za slabo voljo mariborskih navijačev (VIDEO)

Nogomet 22. Okt 202317:07 0 komentarjev
NK Bravo
NK Bravo Foto: Aleš Fevžer

Nogometaši Brava so v 13. krogu Prve lige Telemach premagali Maribor z 2:1 (0:0).

Ljubljančani, ki so imeli manj žogo v posesti, a več strelov, so tekmo začeli kar poletno, v prve pol ure so imeli sedem strelov, v 22. minuti pa je dotlej najlepšo priložnost zapravil Ivanšek, ko je streljal z glavo s šestih metrov, izkazal pa se je Ažbe Jug.

Na drugi strani je Šimundža že v 28. minuti z igrišča povlekel Ignacia Guerrica in ga zamenjal z Itsukijem Urato. Prav ta je v 34. minuti podal z leve strani na oddaljeno vratnico, a je Štajercem uspelo iztržiti le kot. Tudi sicer je pri njihovih akcijah – ob sicer več kot 60-odstotni posesti žoge – velikokrat manjkala prava zadnja podaja.

Šimundža je ob polčasu v slačilnici pustil še Marcela Lorberja, so pa njegovi izbranci odločneje začeli drugih 45 minut, a je Jakoslav Stanković na drugi strani v 53. minuti sprožil prvi nevaren strel, po katerem pa je žoga končala v rokah Juga, tako kot na drugi strani v rokah Matije Orbanića po strelu z glavo Marka Božića.

V 56. minuti pa so domači povedli, po dolgi in natančni podaji Matije Kavčiča (njegova že sedma asistenca sezone) je Matej Poplatnik spretno streljal z glavo, žoga pa se je od vratnice odbila za Jugov hrbet. Poplatnik je dosegel svoj peti gol sezone.

Ante Šimundža
Ante Šimundža Foto: Aleš Fevžer

Šimundža je spet hitro reagiral in v igro poslal še Josipa Iličića in Xhuliana Skuko, nakar so začeli vijolični, pri katerih se je vrnil po poškodbi tudi Arnel Jakupović, pritiskati. Prav Skuka pa je v 68. minuti izenačil, potem ko je na bližnji vratnici z glavo zadel po Iličićevi podaji iz kota z desne strani.

V 82. minuti je vztrajna in kar konkretna zasedba iz Šiške spet povedla, po novi – skupno osmi – Kavčičevi podaji z leve strani je na oddaljeni vratnici visoko skočil Matic Ivanšek in ugnal Juga za 2:1. Mariborčani so se v končnici tekme sicer trudili ogroziti Orbanića, a so domači po napaki Svena Šoštariča Kariča prišli do izjemne priložnosti, ko je bil Luka Kerin sam pred Jugom, a zadel le prečko.

Bravo bo v 14. krogu v soboto gostoval v Kopru, Maribor pa bo gostil Rogaško.

Bravo – Maribor 2:1 (0:0)

Stadion Žak, sodniki: Mertik, Herženjak, Kranjc.

Strelci: 1:0 Poplatnik (56.), 1:1 Skuka (68.), 2:1 Ivanšek (82.).

Bravo: Orbanić, Španring (od 86. Janjić), Štravs, Jakšić, Kavčič, Trdin, Selan, Ivanšek, Stanković, Pečar (od 72. Maher), Poplatnik (od 69. Kerin).

Maribor: Jug, Žinič, Watson, Šoštarič Karič, Guerrico (od 28. Urata), Pihler, Lorber (od 46. Božić), Repas, Soudani (od 80. Jakupović), Kolar (od 61. Iličić), Castro (od 61. Skuka).

Rumena kartona: Urata, Božić.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Spodnji Šiški:

Konec tekme! Bravo je po zmagi prehitel Maribor, ki za vodilnim Celjem zdaj zaostaja že 12 točk. Je sanj o boju za naslov že konec?

90. minuta +1: Po veliki napaki Karića je se je sam pred Jugom znašel Luka Kerin, ki je na srečo vijolic zadel le prečko. Ostalo je pri 2:1!

82. minuta: GOOOL! 2:1! Bravo znova vodi! Znova je bil v vlogi asistenca Kavčič, z glavo pa je Juga premagal mladi Ivanšek! Tako kot Skuka je tudi on zadel prvi zadetek v najmočnejši slovenski ligi!

Zadetek Ivanška za novo vodstvo Šiškarjev:

78. minuta: Prvi rumeni karton na tekmi. Prejel ga je Urata, potem ko je spotaknil Španringa.

68. minuta: GOOOL! 1:1! Maribor je nazaj! Za zadetek pa sta poskrbela oba rezervista! Iz kota je podal Iličić, z glavo pa je Orbanića matiral Skuka! To je bil njegov prvi zadetek Albanca v Prvi Ligi Telemach.

Zadetek Skuke:

61. minuta: Vrag je pri vijolicah odnesel šalo! Dvojna menjava ob lovu na preobrat: Kolar – Iličić in Castro – Skuka. Bo Jojo tisti, ki bo predramil nerazpoložene goste?

56. minuta: GOOOL! 1:0! Bravo vodi! Po prekrasni podaji Kavčiča je z nebeškim skokom z glavo Juga matiral Poplatnik!

Zadetek Brava za 1:0:

Začetek drugega polčasa! Nezadovoljni Šimundža je opravil še eno menjavo. V slačilnici je ostal Lorber, zamenjal pa ga je Božić.

Konec prvega polčasa!

34. minuta: Izjemna priložnost za vodstvo Maribora. Po podaji Kolarja je z glavo poskušal Soudani, ki pa je to storil zelo slabo, lepa priložnost pa je splavala po vodi.

28. minuta: Trener Maribora Šimundža je opravil že prvo menjavo. Iz igre je potegnil nerazpoloženega Guerrica, v igro pa je vstopil Japonec Urata. Večje vroče krvi ni bilo, Argentinec in Šimundža sta se rokovala.

Nezadovoljni Šimundža hitro zamenjal Argentinca:

22. minuta: Bravo je nevaren! Najprej je lepo prodrl Ivanšek, ki je prišel do zares lepega položaja za strel, ko mu je v zadnjem trenutku strel blokiral Šoštarič Karič. Ivanšek je imel nekaj sekund kasneje še eno priložnost. Tokrat ga je našel Pečar, Ivanšek pa je streljal z glavo in dodobra namučil vratarja Juga. Maribor se do zdaj ni izkazal.

Strel in Ivanška in obramba Juga:

18. minuta: Prvi strel v okvir vrat za goste. Po podaji Repasa je do udarca s 14m v kazenskem prostoru streljal Kolar, a na pravem mestu je bil Orbanić.

13. minuta: Lepa priložnost za Bravo. Po odličnem predložku Španringa je bil pred mariborskimi vrati za las prekratek Poplatnik.

Priložnost Šiškarjev:

Začetek tekme v Šiški!

Začetni enajsterici:

Pred tekmo:

Nogometaši Maribora bodo pozitiven duh, ki je zavel po prihodu Anteja Šimundže, želeli še okrepiti z zmago proti Bravu. A to na razmočeni zelenici stadiona ŽAK v spodnji Šiški niti približno ne bo enostavna naloga. Za vijolicami so uspešne priprave v Radencih, ki so jih zaključil z visoko zmago proti Aluminiju (5:1) in medtem ko se vsi sprašujemo, kakšna bo podoba štajerskega ponosa v prihodnosti, se je njihov nasprotnik povsem v miru pripravljal na prihod nasprotnika, ki je navkljub pregovorno zahtevnemu gostovanju pri Bravu doslej na osmih prvenstvenih tekmah kar sedemkrat zmagal.