PLT: Safet Hadžić na ognjenem krstu na Fazanerij do remija (VIDEO)

Nogomet 22. Okt 202316:50 > 17:12 3 komentarji

Derbi 13. kroga Prve lige Telemach med Muro in Koprom se je končal brez zmagovalca (2:2). Pred tem je Bravo poskrbel za veliko presenečenje in v Šiški z 2:1 premagal Maribor, ki za vodilnim Celjem zaostaja že za 12 točk! Zmage so se veselili tudi Radomljani, potem ko so v Kidričevem z 2:0 ugnali Aluminij.

Derbi kroga med Muro in Koprom se je končal brez zmagovalca, a Fazanerijo bodo bržkone zadovoljnejši zapustili Koprčani. Primorci, ki jih je po odhodu Zorana Zeljkovića prvič vodil Safet Hadžić, so po zadetkih Žana Trontlja in Amadeja Maroša zaostajali že z 0:2, a so v drugi polovici drugega polčasa zaigrali precej bolje in iztržili točko. Na 1:2 je najprej v 67. minuti znižal Maks Barišić, končni izid pa je v 86. minuti postavil Enej Jelenič. Muraši so tekmo sicer končali z igralcem manj, saj je v 85. minuti drugi rumeni karton prejel Roko Jurišić.

Radomlje do zaslužene zmage v Kidričevem

Nogometaši Radomelj so vpisali komaj svojo tretjo zmago v letošnji na sezoni. Tri točke so si priborili na gostovanju v Kidričevem, kjer so z 2:0 ugnali Aluminij. Nogometaši trenerja Oliverja Bogatinova so do uspeha prišli precej na lahek način, saj domači niso nudili premočnega odpora. Za uspeh sta sicer najbolj zaslužena Madžid Šošić in Caio de Cruz. Prvi je mrežo Aluminija zatresel v sedmi, drugi pa v 48. minuti. Mlinarji so se z zmago odlepili od dna in skočili na sedmo mesto.

Šiškarji šokirali Maribor

Potem ko je Maribor pod vodstvom novega trenerja Anteja Šimundže v prejšnjem krogu premagal Muro in napovedal boljšo vijolično prihodnost, se je idila hitro zaključila, saj je tokrat ostal praznih rok v Šiški.

Zasedba Aleša Anrola je po dveh podajah prvega asistenta lige Matije Kavčiča ter golih Mateja Poplatnika in Matica Ivanška prišla do četrtega mesta na lestvici. Tam je zamenjala današnjega tekmeca. Mariborčani za vodilnim Celjem zaostajajo že za 12 točk.

Zmagoviti zadetek Matica Ivanška:

Zoran Zeljković je svoje službovanje pri Olimpiji začel uspešno

Na deževnem gostovanju v Domžalah je donedavni strateg Kopra vzel tri točke kljub nekaterim odsotnostim. Najbolj sta se na sredini poznala kreator Timi Max Elšnik in “destruktor” Agustin Doffo, a so aktualni prvaki vseeno prišli do pomembne zmage pred četrtkovim evropskim izzivom na Ferskih otokih.

Zmagovalca je odločil padec koncentracije domačih na začetku drugega polčasa, ko je “rumena družina” v razmaku osmih minut prejela dva zadetka. Prvi je bil prava lepotica najboljšega strelca Prve Lige Telemach Ruija Pedra, drugega so si Domžalčani zabili kar sami.

“Vrtec” Dušana Kosića prihodnji konec tedna čaka gostovanje pri vodilnem Celju, zmaje pa domača preizkušnja z Aluminijem.

“Samba” na slatinski zelenici

Nogometaši Celja tudi pod vodstvom novega trenerja Damirja Krznarja nadaljujejo z uspešnimi predstavami. Na gostovanju pri Rogaški so zmagali s kar 4:0, za kar ima največ zaslug Brazilec Edmilson, ki je že v prvem polčasu dosegel hat-trick. V precej manj zanimivem drugem polčasu je zmago grofov v sodnikovem dodatku potrdil Lovro Bizjak. Zmaga vodilne ekipe Prve lige Telemac je še toliko bolj impresivna, saj je od 24. minute igrala z igralcem manj, potem ko je drugi rumeni karton prejel Nino Kouter.