Celjani so vse boljši

Nogomet 31. Okt 202119:21 0 komentarjev

Nogometaši Celja so v 15. krogu Prve lige Telemach doma premagali Muro z 1:0 (1:0). Edini gol na tekmi je v 25. minuti dosegel Tamar Svetlin.

Simon Sešlar še naprej kaže, da je bil prava odločitev za trenersko mesto Celjanov. Pod njegovim vodstvom ekipa ne pozna poraza, uvrstila se je tudi v polfinale pokala, tokrat pa je v dvoboju zadnjih dveh slovenskih prvakov ugnala Muro. Celjani so bili konkretnejši tekmec, to velja predvsem za prvi polčas, v katerem je tudi padel edini zadetek. Celjani bi lahko do konca tekme dosegli še kakšnega, toda za njih je zagotovo najpomembneje, da niso nobenega prejeli.

Celje ni bilo poraženo na zadnjih štirih obračunih, da namerava ostati tudi na petem, je pokazalo že v uvodnih minutah. Gostitelji so takoj prevzeli pobudo, prvo priložnost pa zapravili v 13. minuti, ko je Tamar Svetlin lepo podal žogo do Žana Medveda, ta se je znašel iz oči v oči z vratarjem Matkom Obradovićem, a je bil slednji v medsebojnem dvoboju uspešnejši.

Soboški vratar pa je bil nemočen v 25. minuti. Protinapad Celjanov je začel Tjaš Begić, žogo je spravil na desno stran kazenskega prostora do Ivana Božića, ta je v sredini našel Medveda, ki je zadel vratnico, od katere se je žoga odbila do Svetlina, ki jo je potisnil v mrežo.

Svetlin bi šest minut pozneje lahko dosegel še svoj drugi gol. Sam se je znašel pred Obradovićem, vendar nerazumljivo slabo streljal, tako da je žoga končala v rokah soboškega vratarja.

Mura si v prvem polčasu ni priigrala niti ene prave priložnosti, drugi del pa je začela bolj napadalno. Nardin Mulahusejnović, ki je v igro vstopil po odmoru, bi lahko v 51. minuti izenačil, vendar je streljal čez gol. Nekaj minut pozneje Amadej Maruša ni znal kaznovati napake domačega vratarja Florijana Raduhe, ki je izpustil žogo, dovolil mu je, da napako popravi.

V 71. minuti je po protinapadu Medved storil vse, kot je treba, a ko je po preigravanju prišel pred Obradovića, je streljal čez gol. Podobno akcijo je nekaj minut uprizoril tudi celjski Danec Adam Jakobsen, tudi on je streljal preslabo. Na drugi strani je med obema nevarnima akcijama Celjanov Tomi Horvat poskušal s strelom od daleč, toda Raduha je bil na mestu, tako kot v zadnjih trenutkih po poskusu Tia Cipota z roba kazenskega prostora.

Zadnjo priložnost na tekmi so imeli Celjani, Ester Sokler je sam prišel pred Obradovića, a ga ni uspel premagati.

V naslednjem krogu bo Celje gostovalo v Radomljah, Mura bo gostila Domžale.

Celje – Mura 1:0 (1:0)

Strelec: 1:0 Svetlin (25.).
Celje: Raduha, Brecl (od 81. Kadušić) , Zaletel, Zec, Marandici, Majevski, Božić, Benedičič (od 73. Jakobsen), Svetlin, Begić (od 80. Vrbanec), Medved (od 80. Sokler).
Mura: Obradović, Karničnik, Maruško, Karamarko, Kous, Kozar (od 46. Horvat), Lotrič (od 67. Klepač), Lorbek, Šturm (od 67. Pucko), Maroša (od 81. T. Cipot), K. Cipot (od 46. Mulahusejnović).
Rumeni kartoni: Marandici, Svetlin, Zec, Sokler; K. Cipot, Šturm.

Potek tekme v živo:

KONEC TEKME! Sodnik je označil konec tekme v Celju, kjer se polnega izkupička zanesljivo veselijo domači nogometaši.

91. minuta: po napaki obrambe Mure je imel veliko priložnost Ester Sokler pri Celju, ki je prišel sam pred vrata Mure, a se ni izkazal. Matko Obradović je njegov strel obranil.

90. minuta: Mura je v zadnjih minutah vse bolj nevarna. Zdaj je z močnim strelom z 18 metrov poskusil Tio Cipot, a se je vratar Celja izkazal z obrambo.

79. minuta: zdaj je imela veliko priložnost Mura, a so se Celjani po gneči v svojem kazenskem prostoru uspeli rešiti.

71. minuta: še ena velika priložnost za Žana Medveda. Napadalec Celja si je tokrat lepo pripravil prostor za strel, a meril visoko čez gol.

51. minuta: Mura je imela najlepšo priložnost na tekmi do zdaj. Po lepi kombinaciji Mitje Lotriča in Nardina Mulahusejnovića je slednji malce preveč okleval, tako da je njegov strel branilec Celja Žan Zaletel blokiral in žogo odbil v kot.

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA! Trener Mure Ante Šimundža je s prikazanim v prvem delu tekme očitno nezadovoljen, že ob polčasu je namreč opravil dve menjavi. V garderobi sta ostala Alen Kozar in Kai Cipot, na igrišče pa sta pritekla Tomi Horvat in Nardin Mulahusejnović.

POLČAS! Po prvem polčasu Celjani povsem zasluženo vodijo z 1:0. Mura je bila praktično brez priložnosti, medtem ko so jih imeli domači še nekaj in bi lahko z nekaj več zbranosti vodili tudi z višjo razliko.

31. minuta: po napaki Mure so imeli Celjani veliko priložnost. Z leve strani je pred gol Mure pritekel Tamar Svetlin, ki je imel lepo priložnost, da bi zadel še drugič na tekmi, a se ni izkazal. Matko Obradović z njegovim strelom ni imel težav.

GOOOL! Celjani so prišli do vodstva. V 25. minuti je po akciji Ivana Božića in Tjaša Begića najprej stoodstotno priložnost zapravil Žan Medved, ki mu je z nekaj metrov namesto v prazno mrežo žogo uspelo spraviti v vratnico, do odbite žoge pa je prišel Tamar Svetlin in Celjane popeljal v vodstvo.

13. minuta:
prva velika priložnost je pripadla Celju. Pred Matka Obradovića je povsem osamljen prišel Žan Medved, a se ni izkazal. Vratar Mure je njegov strel ustavil.

ZAČETEK! Kdo bo boljši v morda najbolj zanimivi tekmi kroga?

Začetni postavi:

Celje: Raduha, Marandiči, Zec, Zaletel, Brecl, Majevski, Begić, Svetlin, benedečič, Božić, Medved.

Mura: Obradović, Karamarko, Maruško, Karničnik, Lorbek, Kozar, Šturm, Lotrič, Kous, K. Cipot, Maroša.