PLT: Celjani spet zmagali, remi v Domžalah

Nogomet 31. Okt 202118:51 > 21:06 3 komentarji
Veselje Celjanov po golu Tamarja Svetlina. FOTO: Jure Banfi.

Celjani so v 15. krogu Prve lige Telemach z 1:0 premagali Muro in še tretjič v nizu prišli do prvenstvene zmage. Na prvi nedeljski tekmi sta Domžale in Aluminij remizirala z 1:1. Z istim izidom se je v soboto končala tudi tekma med Olimpijo in Bravom, medtem ko so Radomlje z 1:0 premagale Tabor v Sežani.

Celjani pod vodstvom Simona Sešlarja igrajo vse bolje. Tokrat so na svojem stadionu na kolena spravili prvake iz Murske Sobote, ki so jih premagali z 1:0. Odločitev je padla že sredi prvega polčasa, ko je po vratnici Žana Medveda, ki je bil tokrat precej nenatančen in je zapravil številne priložnosti, do odbite žoge prišel Tamar Svetlin in jo spravil v gol. Celjani so prišli do tretje prvenstvene zmage v nizu.

Aluminij prekinil mini niz Domžal

Nogometaši Aluminija in Domžal so se v Športnem parku razšli brez zmagovalca. V izenačenem dvoboju so prvi povedli gosti, potem ko jih je v 30. minuti v vodstvo popeljal Jaka Bizjak, po pritisku Domžal v drugem delu pa klonili v 59. minuti. Pod zadetek se je podpisal Arnel Jakupović, ki je postavil končni izid 1:1 in svoji ekipi priboril četrti prvenstveni remi v sezoni. Domžale so po dveh zmagah v nizu tokrat tako prišle le do točke.

Včeraj ljubljanski derbi

Olimpija in Bravo sta se v soboto razšla brez zmagovalca (1:1). Dolgo je kazalo na zmago Šiškarjev, a so Zmaji po evrogolu mladega Svita Sešlarja v zadnjih sekundah tekme prišli do točke. Na prvi sobotni tekmi so Radomljani v Sežani z 1:0 premagali Tabor.

Mojstrovina Svita Sešlarja:

Bravo tako ostaja zaklet za slavnejšega brata iz Ljubljane, saj so še na peti zaporedni medsebojni tekmi ostali neporaženi.

Olimpija se je po točki na vrhu izenačila z vodilnim Koprom, ki ga v ponedeljek čaka težko gostovanje v Ljudskem vrtu.

Radomljani poglobili krizo Tabora

Na prvi tekmi 15. kroga PLT so Radomljani slavili v Sežani. Odločilni zadetek je v 90. minuti dosegel Gedeon Guzina.

Do tega kroga zadnjeuvrščeni gostje so tako v Sežani prišli do tretje zmage in se vsaj začasno povzpeli na predzadnje mesto. Kraševci pa so ostali na sedmem mestu, a so vpisali še tretji zaporedni poraz in šesto tekmo brez zmage.

Odločilni zadetek v Sežani:

V Ljudskem vrtu gostujejo vodilni

Za konec kroga se bosta v Ljudskem vrtu na praznični ponedeljek pomerila Maribor in vodilni Koper, ki je v seriji težkih tekem. Po dveh tekmah z Olimpijo jih čaka še obračun z ranjenim Mariborom, ki se bo svojim navijačem skušal odkupiti za izpad iz pokala. Na prvi medsebojni tekmi v tej sezoni na Bonifiki so z 2:0 slavili Kanarčki, se bodo Mariborčani tokrat maščevali?