Celjani z novim trenerjem Riero le do remija

Nogomet 23. Jul 202322:41 0 komentarjev

Nogometaši Aluminija in Celja so se v 1. krogu Prve lige Telemach v Kidričevem razšli z neodločenim izidom 2:2 (1:0).

Nogometaši Celja, eni izmed favoritov prvenstva, so s polovičnim uspehom opravili gostovanje v Kidričevem. Njihov novi trener Abert Riera, ki je lani z Olimpijo osvojil dvojno krono, pred dnevi pa sedel na novo vročo klop, je z rezultatom lahko zadovoljen, to pa predvsem zaradi dejstva, da je njegova ekipa še v 88. minuti zaostajala. Sicer je na igrišču imela pobudo, a bila dokaj neučinkovita, na drugi strani pa so povratniki v ligo pokazali zelo solidno, borbeno in učinkovito predstavo ter favoritom povzročali precej preglavic.

Celjani so si že v tretji minuti privoščili veliko napako v obrambi. David Zec je v bližini kazenskega prostora nenatančno podajal, do žoge se je dokopal Sandro Jovanović, ki je najprej preigral Luko Bobičanca, nato pa z močnim strelom premagal vratarja Matka Obradovića.

Že v naslednjem napadu je Aluminij po vnovičnem neposrečenem posredovanju celjske obrambe prišel do še ene priložnosti, a se Marko Brkljača v kazenskem prostoru ni najbolje znašel, streljal je čez gol.

Gosti, ki so po neprepričljivem začetku, pričakovano prevzeli premoč na sredini igrišča, so potrebovali kar nekaj časa, da so uprizorili nevarnejšo akcijo. Prva priložnost se je takoj, ko je vstopil na igrišče, ponudila reprezentantu Žanu Karničniku, ki je tekmo začel na klopi, nato pa zamenjal poškodovanega Nejca Ajhmajerja, toda njegov strel so Kidričani blokirali. Še lepšo priložnost je imel v 18. minuti Aljoša Matko, po podaji Chukwubuikema Ikwuemesija je streljal mimo gola.

Gostitelji so bili trdni v obrambi, v 34. minuti pa so izvedli enega izmed protinapadov. Gašper Jovan in Marko Brest sta lepo kombinirala, slednji je v kazenskem prostora lepo našel Brkljačo, ta je zadel prečko, videti je celo bilo, da se je žoga od nje odbila za črto, a Var tega ni potrdil. Milimetri niso bili na strani domačih niti v zaključku prvega dela, ko je Tomislav Jagić dobro streljal, Obradović je žogo odbil, odbito žogo je Daniel Skiba poslal v mrežo, vendar se je izkazalo, da je bil v nedovoljenem položaju.

Še pred tem je še eno priložnost zapravil Matko, vratarja Tiborja Banića v zadnjih trenutkih prvega dela ni znal premagati niti Ikwuemesi, Matko pa je bil nenatančen tudi pri prvi priložnosti drugega, ko je z glavo streljal mimo gola.

V 59. minuti pa je nekdanji igralec Olimpije in Maribora vendarle poslal žogo na mesto, na katerega je želel. Veliko dela je opravil Mario Kvesić, ki je pobegnil svojemu čuvaju, pretekel kar nekaj metrov, nato pa lepo zaposlil Matka, ta pa je žogo poslal v nasprotni kot vrat domačih.

Bobičanec bi lahko nekaj minut pozneje kaznoval napako vratarja Baniča, toda streljal čez gol, a se je zato odkupil v 89. minuti. Med obema njegovima poskusoma je domače z natančnim strelom od daleč v vodstvo popeljal Jakov Katuša, toda Bobičanec je vendarle gostom rešil točko, potem ko je z roba kazenskega prostora žogo poslal pod prečko in dosegel gol, za katerega so mu zaploskali tudi nekateri od številnih domačih navijačev.

Celje bo v naslednjem krogu gostilo Muro, Aluminij pa bo gostoval v Mariboru.

Aluminij – Celje 2:2 (1:0)

Stadion v športnem parku Kidričevo, gledalcev 1000, sodniki: Šabanagić, Vojska, Salkić.
Strelci: 1:0 Jovanović (4.), 1:1 Matko (59.), 2:1 Katuša (80.), 2:2 Bobičanec (89.).
Aluminij: Banić, Martić, Schaubach, Koblar, Jovan, Jagić, Brest, Gorenak (82. Simonič), Brkljača (od 60. Baskera), Jovanović (od 66. Katuša), Skiba (od 82. Zeljković).
Celje: Obradović, Ajhmajer (od 12. Karničnik), Vuklišević, Zec, Nemanič (od 46. Koderman), Vrbanec (od 74. Zabukovnik), Kouter (od 74. Lamy), Bobičanec, Matko (od 82. Bajde), Kvesić, Ikwuemesi.
Rumeni karton: Jovanović.

KONEC TEKME!

89. minuta: GOOOL!!! 2:2! Celjani se ne predajajo. V zaključku rednega dela so izpeljali lepo akcijo, ki jo je z izenačujočim golom zaključil Luka Bobičanec.

80. minuta: GOOOL!!! 2:1! Aluminij vodi še drugič na tekmi. Od daleč je mojstrsko streljal Hrvat Jakov Katuša in Aluminij znova popeljal v vodstvo.

59. minuta: GOOOL!!! 1:1! Kar Matku ni uspelo v 54. minuti, mu je pet minut pozneje, ko je streljal iz zahtevnega položaja in poskrbel za izenačenje.

54. minuta: Prva priložnost Celja v drugem polčasu. Matko je streljal z glavo, a žoge ni uspel preusmeriti v mrežo Aluminija.

48. minuta: Tudi Celjani so nevarni. Charles Ikwuemesi je preizkusil vratarja Aluminija Tiborja Banića, ki pa je bil pripravljen na ne preveč nevaren strel. Ostaja 1:0.

44. minuta: Aluminij je dosegel še en zadetek, ki pa je razveljavljen zaradi prepovedanega položaja Tomislav Jagić je sprožil z roba kazenskega prostora, ubranil je Matko Obradović, odbitek pa v mrežo poslal Daniel Skiba, ki pa je stal v prepovedanem položaju.

32. minuta: Priložnost za Aluminij, trese se prečka! Gašper Jovan je podal do Marka Brkljače, ta pa je bil blizu podvojitvi vodstva. A ostaja 1:0 za domače.

18. minuta: Velika priližnost za Celje! Charles Ikwuemesi je sprejel žogo v kazenskem prostoru, se dobro znašel in jo lepo odložil do Aljoše Matka. Ta je sprožil z dobrih desetih metrov, a strel je bil premalo natančen.

3. minuta: GOOOOL! Aluminij vodi že po treh minutah igre! Sandro Jovanović je strelec za izjemno vrnitev Aluminija v prvo ligo.

ZAČETEK TEKME!

Začetni enajsterici:

Pred tekmo:

Krog bosta končala Aluminij in Celje, ki ga bo prvič vodil novi trener Albert Riera. “Za zdaj sta odšla samo dva igralca iz prve enajsterice, je pa res, da ekipo še sestavljamo. Nima prvoligaških izkušenj, a sloga igre ne bomo menjali. Želim, da fantje uživajo v prvi ligi. Zelo pomembna bo psihološka priprava. Zavedamo se, da so ekipe kakovostne, lahko pa vsak premaga vsakega. Hočem razigranost in verjamem, da lahko v prvi ligi napišemo lepo zgodbo,” je povzel trener Aluminija Robert Pevnik.