Celje dvakrat vodilo, a ni bilo dovolj za tri točke (VIDEO)

Nogomet 18. Feb 202315:07 0 komentarjev
Roman Pilipčuk NK Celje NK Tabor Sežana

Nogometaši CB24 Tabora Sežane in Celja so se v 22. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 2:2 (1:1).

Sežanci in Celjani so prvi polčas končali z izenačenim izidom. Čeprav so imeli Celjani proti koncu prvega dela igre nekaj več od igre, pa so Kraševci bolje začeli, pozneje pa dobro pazili na potencialne nevarnosti favorizirane gostujoče ekipe.

Ta je tudi povedla v 10. minuti, ko je Denis Popović zadel s prostega strela malce izven kazenskega prostora. Potem ko je v 12. minuti moral posredovati domači vratar Jan Koprivec po poskusu Damjana Vukliševića, pa so domači zasluženo izenačili v 21. minuti.

NK Celje NK Tabor Sežana

Takrat je najprej streljal Denis Kouao, Matko Obradović je žogo nespretno odbil, a le do enega od novincev v kraški ekipi Sache Marasovića, ki jo je iz bližine poslal v prazno mrežo. Pozneje so imeli nekaj več od igre Celjani, velja omeniti predvsem še strel Charlesa Ikwuemesija iz 23. minute, ko je bil znova na mestu Koprivec.

Celjani so tudi konkretneje začeli drugi polčas. V 52. minuti je bil pred Koprivcem spet Ikwuemesi, vendar je dvoboj spet dobil sežanski čuvaj mreže. Še bližje zadetku je bil Vuklišević v v 59. minuti, vendar je s strelom z glavo zadel vratnico.

Še pred tem so celjski nogometaši neuspešno zahtevali najstrožjo kazen zaradi domnevnega igranja z roko Kouaa, a so v 61. minuti vendarle povedli. Takrat je po kotu z glavo David Zec žogo visokem loku poslal proti vratom. Koprivec je bržčas mislil, da bo ta preletela prečko, a se je prav od prečke odbila nazaj v polje, iz bližine pa jo je nato z glavo v mrežo potisnil Mark Zabukovnik.

Velika napaka Koprivca:

V 65. minuti je s strelom od daleč prečko sežanskega gola zadel še Luka Bobičanec, v 74. minuti pa je Popović premalo natančno meril z novega prostega strela. Pozneje so tudi gostitelji izpeljali eno nevarnejšo akcijo, po kateri je moral posredovati Obradović, v 87. minuti pa prišli do enajstmetrovke, ko je Žan Karničnik s hrbta objemal Adriana Zeljkovića. Z bele pike je nato v 89. minuti zadel Mihael Briški in postavil končni izid.

Tabor bo v 23. krogu v torek gostoval pri Muri, Celje pa bo dan pozneje gostilo Bravo.

CB24 Tabor Sežana – Celje 2:2 (1:1)

Stadion Rajka Štolfe, sodniki: Kondić, Kovačič, Salkić.

Strelci: 0:1 Popović (10.), 1:1 Marasović (21.), 1:2 Zabukovnik (61.), 2.2 Briški (89./11 m).

Tabor: Koprivec, Kouao (od 75. Iscaye), Ovsenek (od 86. Mahne Vatovec), Briški, Kaleba, Kompan Breznik, Marasović (od 67. Bešir), Korošec (od 75. Khali), Ad. Zeljković, Stanković, Šušnjara (od 67. Ndzengue).

Celje: Obradović, Milić (od 33. Štefulj), Zec, Vuklišević, Karničnik, Zabukovnik, Kouter (od 46. Vrbanec), Popović (od 89. Matić), Bobičanec, Bizjak (od 46. Matko), Ikwuemesi (od 80. Kargbo).

Rumeni kartoni: Marasović, Šušnjara, Kompan Breznik; Vuklišević, Zec, Karničnik, Kargbo.
Rdeči karton: /.

Potek tekme v Sežani:

KONEC TEKME V SEŽANI!

89. minuta: GOOOL! 2:2! Tabor je s strelom z bele točke izenačil na 2:2! Natančen je bil Mihael Briški. Žan Karničnik je s hrbta objemal Adriana Zeljkovića, sodnik Kondić pa je brez pomisleka dosodil kazenski strel. Celjani so čakali signal VAR, a ga ni bilo.

Uspešno izvedena enajstmetrovka Briškija:

Prekršek Karničnika za enajstmetrovko:

65. minuta: Celjani so prevzeli vse vajeti v svoje roke. Blizu so bili celo tretjem zadetku, Bobičanec je zadel zgornji del prečke.  Koprivec si je lahko oddahnil.

Prečka Bobičanca:

61. minuta: GOOOL! 1:2! Celjani spet vodijo! Po napaki Koprivca je grofe v vodstvo popeljal Mark Zabukovnik! Po podaji s kota je streljal Zec. Žoga je letela v loku, a padla na prečko, od tam pa nazaj v polje do Zabukovnika, ki je brez težav premagal Koprivca, ki je visel na vratnici. To je njegov prvi zadetek v dresu Celja. 22-letni vezist se je v Celje preselil iz Radomelj.

Slaba ocena Koprivca in zadetek Zabukovnika:

59. minuta: Velika priložnost za Celje! Po podaji Chukwubuikema Ikwuemesija je z glavo streljal Vuklišević in zatresel vratnico. Odbitek je razčistila domača obramba. Veliko sreče za Sežance, ostaja pri 1:1.

Vratnica Vukliševića:

ZAČETEK DRUGEGA POLČASA!

KONEC PRVEGA POLČASA!

45. minuta: Celjani so v zadnjih sekundah prvega polčasa še enkrat zapretili. Po prostem udarcu Popovića je z glavo izbijal Ovsenek in skoraj presenetil Koprivca. Žoga je na koncu zgrešil cilj in ostalo je pri 1:1.

21. minuta: GOOOL! 1:1! Kraševci so nazaj. Po seriji napak v domači obrambi je izenačil Sacha Marasović. Po dolgi podaji Žige Ovseneka je z glavo slabo izbijal David Zec. Žoga je prišla do Denisa Kouaa, ki je udaril proti vratom Celja, po slabi obrambi Matka Obradovića pa je žogo v prazno mrežo pospravil Marasović.

Zadetek Marasovića:

12. minuta: Celjani bi kmalu še povišali prednost! Iz kota je Popović podal do Luke Bobičanca, ki je močno sprožil, Koprivec se je izkazal z izjemno obrambo. A nevarnosti še ni bilo konec. Odbitek je prišel do Damjana Vukliševića, a tudi njegov strel je ukrotil domači kapetan. Imamo obrambo kroga.

Koprivec z dvema obrambama rešil Tabor:

10. minuta: GOOOL! 0:1! Celjani vodijo! Prekrasen zadetek s prostega strela je dosegel Denis Popović! Vratar Tabora Jan Koprivec je bil brez moči.

Zadetek Popovića:

ZAČETEK TEKME!

Začetni postavi:

Pred tekmo:

22. krog v Sežani odpirata Tabor in Celje. Kraševci v tekmo vstopajo na krilih najboljše predstave v tej sezoni, ko so prejšnji konec tedna s kar 4:0 na gostovanju premagali Domžale. Izkazali so se vsi novinci, Luka Šušnjara in Miha Kompan Breznik celo tako zelo, da sta bila uvrščena v idealno postavo kroga. Celjani so prejšnji teden dobili derbi z Muro in utišali več kot 1000 gledalcev, ki so v knežje mesto pripotovali iz Murske Sobote. Tokratna kulisa žal ne bo tako zelo vroča, je pa v še kako dobri formi Gregor Bajde, ki je na zadnjih treh prvenstvenih tekmah vselej ali zadel ali podal.