Kidričani znali izkoristiti neučinkovitost Rogaške

Nogomet 16. Dec 202315:01 0 komentarjev

Nogometaši Rogaške so v zaostali tekmi 17. kroga Prve lige Telemach izgubili proti Aluminiju z 0:1 (0:0).

Predzadnji obračun jesenskega dela sezone je postregel s tekmo zadnjeuvrščene Rogaške in predzadnjega Aluminija. Čeprav so imeli Slatinčani dobršen del tekme terensko pobudo, pa so Kidričani znali izkoristiti eno svojih redkih priložnosti in vpisati pomembne tri točke. S temi so se povzpeli na osmo mesto pred Radomljane, ki so zdaj predzadnji s 17 točkami. Rogaška je ostala pri 11.

V prvem polčasu so bili nekoliko konkretnejši Slatinčani, med drugim je v 19. minuti Nejc Gradišar neuspešno poskusil s “škarjicami”, najlepšo priložnost v tem delu igre pa je zapravil Rok Pirtovšek, ko je v 39. minuti dvakrat prišel do strela, enkrat z glavo, enkrat z nogo, obakrat pa je posredoval Samo Pridgar.

Tudi v drugem polčasu so bili sprva aktivnejši domačini, med drugim je v 57. minuti z glavo poskusil Gradišar, vendar je Pridgar žogo ujel. Tri minute pozneje je na drugi strani zagrozil Loren Maružin, vendar za malo zgrešil cilj. Še bližje zadetku je bil v 62. minuti Pirtovšek, ko je s 14 metrov močno sprožil in zadel prečko.

V 66. minuti pa so povedli Kidričani. Bamba Susso je prodrl v kazenski prostor in žogo poslal pod prečko za 1:0. Pozneje posebej nevarnih akcij ni bilo, že v sodniškem dodatku pa je Vice Miljanić s strelom z glavo znova zadel prečko Aluminijevih vrat.

Rogaška – Aluminij 0:1 (0:0)

* Športni center, sodniki: Antič, Vojska, Pospeh.
* Strelec: 0:1 Susso (66.).
* Rogaška: Baždarić, Pirtovšek, Mihalić, Rantuša Lampreht, Čuić (od 79. Benedičič), Majcenić, Thalisson (od 60. Miljanić), Majcen, Korošec, Kantužer, Gradišar (od 75. Satchwell).
* Aluminij: Pridgar, Jovan, Koblar, Zeljković, Schaubach, Šubarić, Martić, Kosi (od 88. Baskera), Maružin (od 82. Pečnik), Bilji, Susso.
* Rumeni kartoni: Majcenić, Kantužer, Miljanić; Schaubach.

91. minuta: Veliko sreče za Aluminij. Vici Miljaniću se je ponudila izjemna priložnost za izenačenje, a tudi on  z glavo zadel le prečko.

66. minuta: GOOOL! 1:0 za Aluminij! Bamba Susso je ušel branilcem Rogaške in rutinirano žogo pospravil v mrežo za svoj drugi prvenstveni zadetek v sezoni.

62. minuta: Izjemna priložnost za Rogaško. Pirtovšek je z vso močjo ustrelil proti vratom Aluminija, a mu je veselje preprečila prečka.

59. minuta: Priložnost so si po dolgem času priigrali tudi Kidričani. Z zavitim strelom je poskusil domačega vratarja presenetiti Loren Maružin, a zgrešil okvir vrat.

57. minuta: Domači postajajo vse nevarnejši. Gradišar je še enkrat poskusil z glavo, a mu Kopriva še enrkat več ni uspelo premagati.

52. minuta: Pri Rogaški je z glavo streljal Gradišar, a meril naravnost v roke vratarja.

KONEC PRVEGA POLČASA!

39. minuta: Po zmedi in nepozornosti gostujoče obrambe v kazenskem prostoru se je izjemna priložnost ponudila Roku Pirtovšku, ki je z glavo s približno šestih metrov poskušal premagati vratarja Kidričanov, a meril naravnost vanj.

37. minuta: Ekipi še naprej na igrišču bijeta trd boj, ki ne dopušča veliko priložnosti. Po dolgem času je proti vratom Aluminija streljal Alen Korošec, a bil nenatančen.

19. minuta: Prvič so resneje zapretili tudi Slatinčani. Luka Majcenić je poskusil s strelom z roba kazenskega prostora, a žogo poslal prek vrat. Ne dolgo za tem je atraktivno s škarjicami poskusil še Nejc Gradišar, a tudi on zgrešil okvir vrat.

16. minuta: V Rogaški Slatini zaenkrat ne spremljamo pretirano razburljive tekme. Monotno dogajanje je nekoliko prekinil Artem Bilyi, ki je sprrožil proti vratom Rogaške, a je bil vratar dobro postavljen.

Začetni postavi:

Pred tekmo: Prva tekma dneva bo odigrana v Rogaški Slatini, kjer bosta dvoboj zadnjeuvrščenih ekip lige odigrala Rogaška in Aluminij. Domača ekipa je na dosedanjih desetih domačih tekmah, nekaj jih je na začetku sezone zaradi neustreznosti infrastrukture v Rogaški Slatini odigrala v Krškem, zmagala le enkrat, ko je v zaključku septembra premagala Bravo. Zdaj črno-beli tri točke iščejo proti neposrednemu tekmecu v boju za obstanek Aluminiju, ki bi se mu z morebitno zmago pred zimskim premorom približali na vsega točko zaostanka. Na klopi Rogaške bo zaradi rdečega kartona, ki ga je prejel na tekmi proti Bravu, manjkal glavni trener Oskar Drobne.