PLT: Celjani na odmor s plus 10, Rogaška prikovana na dno

Nogomet 16. Dec 202316:15 > 16:21 0 komentarjev
Celjani so leto 2023 zaključili z novo zmago. FOTO: Aleš Fevžer.

Nogometaši vodilnega Celja so v zadnji tekmi Prve lige Telemach v tej sezoni, zaostali tekmi 17. kroga, z 2:0 premagali Koper in na zimski premor odhajajo z desetimi točkami prednosti. Danes je bila na sporedu tudi zelo pomembna tekma v lovu na obstanek, Aluminij je bil z 1:0 boljši od Rogaške in jo prikoval na zadnje mesto.

Leto 2023 v Prvi ligi Telemach se je zaključilo s tekmo med Celjem in Koprom, ki je bila pred dvema tednoma zaradi premočnega sneženja prekinjena po 30 minutah igre. Tokrat je bilo vreme v Celju skorajda idealno za igro nogometa, vse do zaključka tekme pa spremembe izida, ki je bil s prvega dela tekme 0:0, nismo videli. V zadnjih minutah pa so Celjani, ki so bili boljši nasprotnik, le strli odpor Kopra. Najprej je v 86. minuti zadel Tamar Svetlin, tri minute pozneje pa zmagovalca odločil Gregor Bajde. Celjani so z novo zmago prednost na vrhu lestvice povišali na deset točk.

Aluminiju derbi začelja

Nogometašem Aluminija je pripadel derbi začelja proti Rogaški Slatini. Na tekmi, ki se je razživela šele v drugem polčasu, je Kidričanom zmago z drugim prvenstvenim zadetkom v sezoni v 66. minuti zagotovil Bamba Susso. Varovanci trenerja Roberta Pevnika so z zmago zadnjeuvrščeni Rogaški pobegnili na sedem točk prednosti, jesenski del pa bodo sklenili na osmem mestu.