Maribor dobil derbi z Muro za +5 na lestvici

Nogomet 17. Dec 202019:57 0 komentarjev
NK Maribor - NŠ Mura
Grega Wernig

18. krog Prve slovenske nogometne lige je prinesel derbi med Maribor in Muro. Vijoličasti so na Ljudskem vrtu slavili z 2:1.

Mauro Camoranesi je tako po štirih zaporednih porazih proti Anteju Šimundži vendarle našel pot do zmage proti Muri, hkrati pa so se Štajerci oddolžili za poraz v Murski Soboti z 0:2.

Vsi zadetki so padli v drugem polčasu. Mariborčani so povedli v 54. minuti, ko je odbitek z glavo čez črto pospravil Jan Mlakar, šest minut zatem pa je z bele pike zadel še Rok Kronaveter. Že v 62. minuti je Mura odgovorila in napovedala povratek v tekmi. Gol je po zmedi v mariborski obrambi dosegel Andrija Filipović, ki pa je, kot se je izkazalo na koncu, postavil izid tekme.

Maribor je s tem še povišal svojo prednost na lestvici, kjer ima po polovici prvenstva pet točk prednosti pred Olimpijo.

Prvo slovensko nogometno ligo boste v novi sezoni spremljali na Sportklubu!