PLT: Sanjski debi Grabića, v Murski Soboti padel Maribor

Nogomet 5. Mar 202316:45 > 17:01

Olimpija je v 25. krogu Prve lige Telemach v Stožicah z 1:0 premagala Radomlje in za vsaj en dan prednost na vrhu lestvice povišala na 17 točk. Celjani izgubljajo boj za vrh, včeraj so si privoščili nov spodrsljaj in doma izgubili proti zadnjeuvrščeni Gorici. Mura je pod taktirko novega trenerja Dejana Grabić takoj gostila Maribor in rivale premagala z 2:1. Junak je bil z dvema zadetkoma Mirlin Daku. Nedeljski spored sta na Krasu z 1:1 odprla Tabor in Bravo.

Prvič je na klopi Mure sedel Dejan Grabić, nekdanji trener Brava, že na uvodu novega poglavja pa ga je čakalo težko delo proti Mariboru. A njegovi varovanci so tekmo dobro začeli. V 20. minuti je Mirlind Daku po lepi podaji Italijana Filippa Tripija Prekmurce popeljal v vodstvo. Hitro so odgovorili tudi Mariborčani. V 27. minuti je Martin Milec poskrbel za izenačenje.

Tik pred zaključkom prvega polčasa pa je Mirlind Daku z drugim zadetkom na tekmi Muro znova popeljal do prednosti. Kot se je kasneje izkazalo, je bil to tudi odločilen gol na tekmi.

Zadetek za 2:1:

Maribor ostaja na drugem mestu, a zaostanek za vodilno Olimpijo zdaj znaša že 17 točk. Mura je na šestem mestu izenačena s petim Koprom pri 37 točkah. Za 6 točk zaostaja za vijoličnimi.

Brez zmagovalca na Krasu

V Sežani sta se za uvod v nogometno nedeljo pomerila Tabor in Bravo. Ljubljančani so že v uvodnih desetih minutah zapravili lepo priložnost prek Davida Flakus Bosilja, za kar so bili kaznovani po pol ure igre, ko je s precej sreče zadel Sascha Marasović. A Šiškarjem so v drugem delu vendarle uspeli iztržiti točko, zanjo je z bele točke, po precej hitro dosojeni enajstmetrovki, zadel Martin Kramarić.

Zadetek Marasovića

Olimpija začasno pobegnila na +17

Olimpija, pri kateri na klopi ni bilo kaznovanega trenerja Alberta Riere, je bila proti Radomljam ob maloštevilnem obisku Stožic boljši nasprotnik, a ni imela niti približno takšne premoči, kot jo je imela na zadnji prvenstveni tekmi proti Kopru. Kljub temu je zmagala z istim izidom, zmago pa ji je z novim golom, že desetim v prvenstvu v tej sezoni, na začetku drugega polčasa prinesel Mario Kvesić. Radomljani, ki jih po novem vodi Oliver Bogatinov, so po zmagi in treh remijih doživeli sploh prvi poraz v letošnjem letu.

Gol Maria Kvesića:

Koper brez zmage ostal tudi v Domžalah

V Domžalah je Koper nadaljeval niz tekem brez zmage, ki zdaj traja že pet tekem. Varovanci trenerja Zorana Zeljkovića v letošnjem letu še sploh niso zmagali in se vse bolj oddaljujejo od mest pri vrhu lestvice. Domžalčani so tako ohranili dve točki prednosti pred Koprom na četrtem mestu lestvice.

NK Domžale, FC Koper
Na tekmi v Domžalah gledalci niso videli gola. FOTO: Aleš Fevžer.

Gorica zmagala v Celju

Goričani so v Celju dosegli velikanske tri točke v boju za obstanek v Prvi ligi Telemach. Na prvem srečanju pod taktirko italijanskega stratega Edoarda Reje (s klopi je Gorico vodil Florijan Debenjak) so na Areni Z’Deželi porazili Celjane, mož odločitve je bil vezist Luka Stankovski.

Celjani so v prvem polčasu prevladovali, si pripravili dve izvrstni priložnosti za zadetek. Obakrat je iz kota podal Denis Popović, njegovi “tarči” pa sta z glavo zgrešili gol. Kazen je prišla v drugem polčasu.

Moštvo Gorice je po odmoru na zelenico priteklo prerojeno, prevladovalo v priložnostih, “vrtnice” pa so odločilni zadetek dosegle že po slabih petih minutah drugega dela. Strelec zadetka je bil Luka Stankovski, ki je prejel lepo podajo z desne od Zvonimirja Petrovića. Pritisk gostov se ni umiril, Gorica bi mirno lahko vodila tudi s 3:0, Celjani pa si resnejših priložnosti niso ustvarili in tako ostajajo na tretjem mestu.

Grofe med tednom čaka pokalna tekma z Vidmom, prihodnji konec tedna pa gostovanje na Bonifiki. Goričani, ki so pobegnili z dna razpredelnice in prehiteli Tabor, bodo že v petek gostili Muro.