PLT: Domžalčanom uspavanka v Športnem parku (VIDEO)

Nogomet 18. Apr 202413:37 0 komentarjev
NK Domžale, FC Koper

Na zaostali tekmi 25. kroga Prve lige Telemach so nogometaši Domžal v domačem Športnem parku premagali Koper z 1:0.

Domžalčani in Koprčani so danes odigrali tekmo, ki bi morala biti na vrsti že marca, a sta jo takrat preprečila slabo vreme in preveč namočen teren. Danes so v boljših razmerah dvoboj izpeljali, bolj zadovoljni pa so bili na koncu domači, ki so z minimalno zmago ušli ekipam z dna lestvice in po točkah ujeli Muro na šestem mestu.

Koprčani bi z morebitno zmago prišli na četrto mesto pred Bravo, a so po razpletu dvoboja ostali peti z 42 točkami, še vedno pa imajo varno prednost sedmih točk pred Muro in zdaj tudi Domžalami.

Dvoboj v Domžalah je postregel z malo nevarnega dogajanja pred vrati Lovra Štubljarja pri domači zasedbi in Tima Štrasbergerja pri gostujoči. Oboji so bili tudi oslabljeni, pri Domžalah je manjkal Filip Stuparević, pri Koprčanih pa njihov najboljši strelec Timothe Nkada.

V večjem delu prvega polčasa so sicer imeli terensko premoč Koprčani, polpriložnosti sta imela Nik Omladić in Karlo Bručić, ki je v 29. minuti tudi padel v kazenskem prostoru, a sodnik ni ocenil, da bi šlo za prekršek.

Najlepšo priložnost prvega dela so si že v sodnikovem dodatku pripravili gostje, ko je Gabriel Groznica močno nameril z roba kazenskega prostora, žoga pa je poletela nekoliko nad prečko.

Tudi v nadaljevanju razmerje moči ni bistveno spremenilo. V 51. minuti se je na tleh v koprskem kazenskem prostoru znašel Benjamin Markuš, a tudi tokrat ni bilo strela z bele točke.

Groznica je podobno kot v prvem delu še enkrat zapretil z močnim strelom od daleč, v 54. minuti pa je bil na pravem mestu vratar Štubljar.

Odločitev je padla v 57. minuti. Domžale so povedle po praktično edini nevarni akciji na tekmi oziroma edinem strelu v okvir gola. Kot je izvajal Pišek, na pravem mestu ob prvi vratnici pa je bil Mario Krstovski in žogo z volejem poslal v gol.

Koper je imel po prejetem zadetku sicer še vedno pobudo, toda brez prave nevarnosti.

Dosegel je sicer tudi gol, ki bi prinesel točko, ko je po kotu z glavo v 85. minuti zadel Bručić, toda pred tem so gostje nepravilno ovirali vratarja Domžal in sodnik je zadetek razveljavil.

V naslednjem krogu bodo Domžalčani 21. aprila gostovali pri vodilnih Celjanih, Koper pa bo isti dan gostil Bravo Kostel.

Domžale – Koper 1:0 (0:0)

* Športni park Domžale, sodniki: Halilović, Mežnar, Šprah.
* Strelec: 1:0 Krstovski (57.).
* Domžale: Štubljar, Markuš, Offenbacher, Kolobarić (od 66. Šturm), Krstovski (od 90. Bobarić), Hodžić (od 46. Klemenčič), Nwankwo, Đapo, Perc, Pišek Jošt, Husmani (od 50. Topalović).
* Koper: Štrasberger, Pabai, Prce, Mittendorfer, Petriško (od 71. Jurić), Sule, Omladič (od 71. Sidibe), Bručić, Kruljac, Groznica, Jelenič (od 63. Krajinović (od 79. Palčič)).
* Rumeni kartoni: Nwankwo, Hodžić; Pabai.

KONEC TEKME!

86. minuta: Koprčani so zatresli domačo mrežo, a je bil zadetek zaradi prekrška v napadu razveljavljen.

57. minuta: GOOOL! 1:0 za Domžale! Po podaji Jošta Piška je z volejem koprsko mrežo zatresel Mario Krstovski.

54. minuta: Gabriel Groznica se je podpisal pod doslej najnevarnejšo priložnostjo na tekmi. Nogometaš Kopra je s 17 metrov sprožil močan strel po tleh, a mu je z atraktivno obrambo zadetek preprečil Štubljar.

KONEC PRVEGA POLČASA!

45. minuta: v Domžalah zaenkrat spremljamo pravo antirekalmo za slovenski nogomet. Domači so na odmor odšli brez strela v okvir vrat, na drugi strani so Koprčani sprožili enega samega.

28. minuta: Po slabie pol ure igre le malo dogajanja na igrišču Športnega parka. Pobudo ima večinoma Koper, a je zaenkrat še ni uspel spremeniti v zadetek.

12. minuta: Še drugič na tekmi je do strela prišel Petrtiško, a se je Štubljar izkazal z obrambo.

10. minuta: Prva resna priložnost na tekmi. Petar Petriško je meril v oddaljenejši kot domžalskih vrat, a zgrešil domžalska vrata.

Začetni postavi:

Pred tekmo: Domžale po 30 odigranih tekmah zasedajo sedmo mesto z 32 točkami. Rumena družina še ni varna pred izpadom, pred devetimi Radomljami ima pet točk naskoka. Koper zaseda peto mesto z 42 točkami, z morebitno zmago bi prehitel Bravo in se povzpel na četrto pozicijo na ligaški razpredelnici.