PLT: Tekma v Domžalah, polna drame, brez zmagovalca

Nogomet 23. Feb 202319:30 > 19:56 0 komentarjev

Na zadnji tekmi 23. kroga Prve Lige Telemach sta se pomerila Domžale in Maribor. Tekma ni minila brez drame, predvsem kar se nekaterih sodniških odločitev tiče, na koncu pa sta si nasprotnika razdelila točki (1:1). Vodilna ljubljanska Olimpija je tako povišala prednost na prvenstveni lestvici pred večnimi rivali na 14 točk. Celjani so po zmagi nad Bravom zdaj na drugem mestu.

Mariborčani še na tretji letošnji tekmi niso uspeli ugnati Domžalčanov, ki so prvi dve dobili. Tokrat so bolje začeli vijolični, ki so že v prvi minuti preko Marka Božića stresli okvir vrat. V 23. minuti je za veliko kontroverznosti poskrbela sodniška odločitev. Po roki Gregorja Sikoška sodnik obračuna Alen Bubek ni pokazal na najstrožjo kazen, zato pa je v sodnikovem dodatku storil drugače. Max Watson se je v kazenskem prostoru s komolcem lotil Franka Kovačevića, slednji je tudi sam izvedel enajstmetrovko za vodstvo domačih.

Mariborčani so v drugem polčasu nekajkrat pritisnili na sodnika, da bi tudi sami dobili strel z bele pike, a ta jih ni uslišal. Zato pa je vroči Žan Vipotnik, prvi strelec Prve lige Telemach, v 74. minuti s 13 zadetkom v sezoni poskrbel za delitev točk.

Zadetek Vipotnika za 1:1:

Olimpija z zmago pozabila večni derbi

Ljubljanska Olimpija se je po porazu na večnem derbijem soočila z Gorico in tekmo slabo začela, na koncu pa so varovanci Alberta Riere vseeno slavili s 4:3.

“Vrtnice” so tekmo odprle z zgodnjim vodstvom v 5. minuti, ko sta zadetek za0:1 zrežirala Alen Kranjc in Dario Kolobarič. Zmaji so hitro odgovorili in že po dobrih desetih minutah povedli z dvema evrogoloma. Najprej je “pajčevino” z vrat Uroša Likarja snel Aldair, potem pa je z druge strani zablestel še Mario Kvesić.

V prvem polčasu se nato ni zgodilo več nič omembre vrednega, je pa tudi drugi del postregel z “ognjemetom”

Najprej so Ljubljančani zadeli za 3:1, v polno je meril mladi Admir Bristrić, 19-letniku je nato vodstvo uspelo povišati z glavo. Ko je že vse kazalo, da je tekma odločena, so nato Goričani močno zagrozili ter v mrežo Matevža Vidovška spravili še dve žogi.

Obakrat je zadel Alessandro Ahmetaj, najprej iz igre, v sodnikovem dodatku pa še z enajstih metrov. Zmaga je vseeno ostala doma.  V naslednjem krogu Olimpija gostuje pri Kopru, Goričane čaka domač obračun z Domžalami.

Joker s klopi Celjane popeljal do pomembne zmage

Celjani so bili v prvem polčasu veliko nevarnejši tekmec, vseeno pa je povedel Bravo. V 11. minuti se je po kotu v kazenskem prostoru najbolje znašel branilec Nemanja Jakšić in z glavo premagal Matka Obradovića. Celje je hitro izenačilo. Le pet minut kasneje je Aljoša Matko svojemu nekdanjemu klubu zabil za 1:1. Tudi nadaljevanje je bilo povsem v barvah Celjanov. Imeli so številne lepe priložnosti, a po 45 minutah je rezultat ostal 1:1.

V drugem delu so se Celjani nekoliko umirili, nevarni pa so postali tudi gostje. A Bravo svojih (pol)priložnosti ni uspel pretvoriti v zadetek. Zato pa so bili uspešnejši Celjani. Luka Bobičanec je izvrstno podal v prostor do Tina Matića, ta je v kazenskem prostoru našel Lucasa Mačka, ki je zabil prvenec v Prvi ligi Telemach za zmago Štajercev. V igro je prišel le nekaj trenutkov pred tem.

Zadetek Mačka za zmago:

Celjani so tako še na osmi zaporedni tekmi teh dveh nasprotnikov slavili kot domačini.

Mura spet brez zmage

Mura še naprej ne najde poti iz krize. Na domačem stadionu so Prekmurci v prvem polčasu zaostali že z 0:2, potem ko sta v polno merila Luka Šušnjara in Ndzengue. Po odmoru so se varovanci Damirja Čontale, ki se je znašel pod vse večjim pritiskom, vendarle zbrali in rešili točko. Obakrat je v polno meril Nikola Petković.

Prekmurci po nadaljevanju še čakajo na prvo prvenstveno zmago, medtem ko je Tabor na treh tekmah še brez poraza, varovanci Dušana Kosića so v tem obdobju osvojili pet točk.

Gol Petkovića za končnih 2:2:

Radomljani izkoristili prednost igralca več

Nogometaši Radomelj so na Bonifiki prišli do pomembnega svežnja treh točk, potem ko so Koper porazili z 2:1 ter prekinili niz kar 19 tekem brez zmage v Prvi ligi Telemach! Domači so večji del srečanja igrali z nogometašem manj, saj je bil že v 25. minuti izključen Omar Correa. Francoz je na uvodu srečanja prejel rumeni karton za zaustavljanje protinapada, kasneje pa nerodno štartal na Sandija Nuhanovića in si prislužil predčasno prho.

Zmagoviti gol je v drugem polčasu dosegel Ester Sokler, ki je sicer dosegel oba zadetka gostov. Vicko Ševelj je prodrl čez sredino igrišča in na oddaljenejši vratnici opazil Soklerja ter mu s filigransko natančnostjo “serviral” podajo na glavo.