Razburljiv derbi dna ni dal zmagovalca

Nogomet 1. Okt 202122:25 > 22:50 0 komentarjev

Nogometaši Kalcerja iz Radomelj in Aluminija so se v 12. krogu Prve lige Telemach razšli z neodločenim izidom 2:2 (0:1).

Dvoboj ekip iz spodnjega dela razpredelnice se je končal brez zmagovalca. Nogometaši iz Kidričevega so se po remiju v Domžalah po nepopolnem krogu po številu točk izenačili s Celjani in Domžalčani, igralci iz Radomelj pa ostajajo na zadnjem mestu z dvema točkama zaostanka.

Prva polovica prvega polčasa je minila v enakovredni predstavi, oboji pa so igrali previdno in v celoti izpolnjevali napotke iz garderobe. Veliko bolj razburljiva in vsebinsko bogata je bila druga polovica. Najprej je za razburjenje poskrbel Saša Varga, njegov strel z glavo pa je zanesljivo ubranil gostujoči vratar Luka Janžeković.

Nato so dvakrat zagrozili Kidričani, obakrat je bil v glavni vlogi Tilen Pečnik. Najprej je v 29. minuti sprožil močan strel s 30 metrov, žogo pa je domači vratar Darko Marjanović z nekaj težavami ukrotil. Še lepšo priložnost so si gostje priigrali tri minute kasneje, po ostrem predložku Pečnika z leve strani pa je Roko Prša zgrešil žogo.

V 39. minuti so si gostitelji priigrali do tedaj najlepšo priložnost, potem ko je Ivan Šarić po strelu z glavo “lobal” in ukanil Janžekovića, pa je žogo z golove črte izbil Robert Pušovar.

Le minuto kasneje so izbranci gostujočega trenerja Oskarja Drobneta povedli, po ostrem in natančnem predložku Pečnika z leve strani se je na pravem mestu v pravem času znašel Prša in po strelu z glavo ukanil nemočnega Marjanovića.

Začetek drugega polčasa je bil naravnost “viharen”. Najprej so gosti unovčili prekršek Marka Žulja nad Markom Brestom in iz 11-metrovke, ki jo je uspešno izvedel Armin Đerlek, povišali na 2:0.

A gostitelji so sijajno odgovorili in zelo hitro izničili visok zaostanek. Najprej je Marko Božič v 51. minuti stresel vratnico gostov, dve minuti kasneje pa je Varga po voleju z desetih metrov neubranljivo zadel in znižal na 1:2.

Le tri minute kasneje so gostitelji izenačili, po kotu z leve strani in “fliperju” v kazenskem prostoru Kidričanov je žoga prišla do Luke Gučka, ki je z roba kazenskega prostora dosegel pravi evrogol po strelu iz “polvoleja”.

Po izenačujočem golu se je dogajanje malce umirilo, igra je potekala med obema kazenskima prostoroma. Gostitelji so bili zelo blizu zadetku v 78. minuti, ko je Marko Božić z 20 metrov sprožil močan strel, žoga pa je malenkostno zletela prek vrat Janžekoviča. V izdihljajih tekme so imeli domačini novo priložnost, v sodnikovem dodatku pa je Zvonimir Blaić zadel okvir vrat in ostalo je pri neodločenem izidu.

Aluminij bo v prihodnjem krogu gostoval v Murski Soboti, Kalcer pa v Mariboru. Obe tekmi bosta v soboto, 16. oktobra.

Radomlje – Aluminij 2:2 (0:1)

KONEC TEKME!

92. minuta: Še ena prečka domačih! Tokrat je Blaić že premagal Janžekoviča, a mu je veselje preprečil okvir vrat. Nova smola za Radomlje.

78. minuta: Uf, krasen strel Božiča! Zdelo se je že, da bo žoga padla pod stičišče vratnice in prečke, a je zletela nekaj centimetrov mimo vrat.

72. minuta: Zmeda v kazenskem prostoru Radomelj, do strela je prišel Brest, ki pa je z nekaj metrov nastreljal vratarja Marjanovića.

67. minuta: Velika priložnost za Radomlje, Mark Zabukovnik se je znašel pred Janžekovičem, a žogo poslal prek gostujočih vrat.

61. minuta: Z razdalje je sprožil Pušaver, Marjanović je žogo rutinirano ujel. V naslednjem napadu je poizkusil še Pečnik, a tudi on meril neposredno v Marjanovića.

Čudovit zadetek Luke Gučka

55. minuta: GOOL! GOOOOLASO! 2:2! Krasen gol Luke Gučka z roba kazenskega prostora!

Zadetek Varge iz prepovedanega položaja

53. minuta: GOOOL! 1:2! Saša Varga je dobil žogo v kazenskem prostoru Aluminija in s pol volejem žogo od prečke poslal v mrežo gostov. Gol ima lepotno napako, Varga je bil namreč v prepovedanem položaju, kar pa je sodnikom ušlo.

51. minuta: Prečka Božiča! Slednji je lepo povlekel proti gostujočim vratom in z diagonalnim strelom že premagal Janžekoviča. Veselje mu je preprečil okvir vrat.

Enajstmetrovka Aluminija

47. minuta: GOOL! 0:2! Enajstmetrovko je s strelom po sredini vrat hladnokrvno izvedel Armin Đerlek!

46. minuta: Prekršek Žulja nad Brestom in enajstmetrovka za Aluminij!

ZAČETEK DRUGEGA DELA

KONEC PRVEGA POLČASA

Zadetek Roka Prše:

45. minuta: Božič je sprožil z razdalje, Janžekovič ni imel večjih težav.

40. minuta: GOOOL! 0:1! Tokrat je Roko Prša izkoristil še eno natančno podajo Tilna Pečnika in z glavo žogo z osmih metrov pospravil v domačo mrežo. Kakšno minuto pred tem so Kidričani žogo reševali s svoje golove črte.

32. minuta: Po krasni Pečnikovi podaji s strani je bil Prša v idealnem položaju, da žogo pošlje v mrežo Radomelj, a je okroglo usnje popolnoma zgrešil. Na drugi strani je z roba kazenskega prostora poizkusil Šarić, a meril preko vrat.

29. minuta: Močan strel z razdalje Tilna Pečnika, Marjanović je imel kljub strelu po sredini vrat kar precej težav. Očitno bodo morali zgodaj menjati tudi domači, težave s poškodbo ima Guzina.

25. minuta: Z glavo je poizkusil Saša Varga in poskrbel, da je moral Janžekovič prvič danes pokazati svoje vratarske veščine.

22. minuta: Prvi poizkus nogometašev Aluminija, Nkama je streljal z glavo po podaji s kota, a meril prek vrat. Zaradi poškodbe bo moral igrišče zapustiti Azemović, zamenjal ga bo Brest.

20. minuta: Radomljani so prevzeli pobudo, a težko govorimo o tem, da so ravno konkretni. Nekaj podaj v kazenski prostor in en nenevaren strel Varge.

10. minuta: Še brez pravih priložnosti. Aluminij je več pri žogi, Radomljani pa so dvakrat poizkusili s strelom proti vratom, a sta strela Zabukovnika in Primca zletela visoko pod nebo.

TEKMA V DOMŽALAH, KJER DOMUJEJO RADOMLJE, SE JE ZAČELA!

Začetni postavi:

Radomlje: Marjanović, Primc, Žulj, Guček, Blaić, Božić, Zabukovnik, Šarić, Kregar, Varga, Guzina.

Aluminij: Janžekovič, Ploj, Nkama, Bolha, Azemović, Pušaver, Đerlek, Prša, Marinšek, Pečnik, Kidrič.