Radomljani tudi v povsem razmočeni Šiški navdušili (VIDEO)

Nogomet 14. Maj 202319:35 0 komentarjev

Nogometaši Brava so v 35. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Kalcerju Radomljam z 0:1 (0:0).

Ljubljančani in Radomljani na zadnji tekmi 35. kroga niso postregli s kakovostnim nogometom, za to pa je bila kriva predvsem razmočena zelenica z veliko stoječe vode.

Vseeno so v Šiški ob koncu prišli do zmage gosti in si zagotovili sedmo mesto v prvenstvu, medtem ko bodo domačini končali na osmem.

Najbolj nevaren je bil v prvem polčasu poskus Denisa Bušnje. Ta je v 10. minuti od daleč sijajno meril v desni zgornji kot vrat, s konicami prstov pa je posredoval mladi Luka Baš.

Bravo je imel še naprej vse vajeti igre v svojih rokah, a številni koti in tudi prosti strel Bušnje v 19. minuti niso ogrozili vrat Radomelj.

V 21. minuti Baš po strelu Luke Štora po sredini ni imel pravega dela, mimo pa je po strelu z glavo sprožil tudi Nemanja Jakšić dve minuti kasneje.

Prvič so nevarno na drugi strani Radomljani zapretili v 31. minuti, a se je obramba domačih izkazala in strel Samsondina Oura blokirala pred vrati Matije Orbanića. Ta ni imel pretiranega dela niti po strelu Maria Čuića v 36. minuti.

Bušnja je bil še naprej najbolj nevaren nogometaš na razmočeni zelenici v Šiški, a tudi njegov tretji poskus od daleč je v sodnikovem dodatku prvega polčasa obranil Baš.

Boljšo predstavo gostov kronal zadetek

Tudi drugi polčas se je začel s priložnostjo Brava, a se je dvakrat izkazal Baš, ki je snel žogo domačima nogometašema tik pred strelom. V 50. minuti je po predložku Oura z neposredne bližine Filip Čuić zgrešil z glavo, kar je bila do tistega trenutka najlepša priložnost na tekmi.

V 64. minuti sta zapretili obe ekipi. Najprej gosti, ki so prek F. Čuića prišli do strela, a je tega blokiral Jakšić. Na drugi strani je takoj zatem Flakus Bosilj po predložku streljal iz zahtevnega položaja blizu gola in zgrešil.

Natančneje je od daleč meril Bušnja v 71. minuti, a je bil Baš vnovič na mestu. Na drugi strani je Ester Sokler v 73. minuti z glavo meril prek vrat.

Po mirnejšem obdobju so 13 minut kasneje gosti povedli, potem ko je F. Čuić v 86. minuti izkoristil nepazljive branilce Brava in po podaji Vicka Ševlja dosegel edini gol na tekmi.

V zadnjem krogu bo Bravo v soboto gostoval pri Mariboru, isti dan pa bodo Radomlje domačin na tekmi proti Domžalam na njihovem stadionu ob Kamniški Bistrici.

NK Bravo – NK Radomlje 0:1 (0:0)

Stadion Žak, sodniki: Kondić, Vojska, Jamnik.
Strelec: 0:1 F. Čuić (86.).

Bravo: Orbanić, Kavčič, Katinič, Jakšić, Španring, Nsana, Selan, Flakus Bosilj, Svetlin (od 34. Trdin), Bušnja (od 80. Trontelj), Štor (od 69. Marjanac).
Radomlje: Baš, Ševelj, Zulić, Korun, Hrvoj, Nuhanović, Ouro, M. Čuić (od 66. Šošić), Nlandu, F. Čuić (od 90. Dobrovoljc), Sokler.

Rumeni kartoni: Kurtović; M. Čuić, Nlandu.

TEKMA V ŽIVO

86. minuta: GOOOOOOL! Radomljani vodijo, Vicko Ševelj je poslal predložek v kazenski prostor, Filip Čuić je žogi le nalahno spremenil smer poti in presenetil vratarja domačih.

85. minuta: Izjemno lepo podajo v kazenski prostor je dobil Ester Sokler, ki mu je podal Sandi Nuhanović. Strel golgeterju je preprečil Matija Kavčič.

65. minuta: Simon Nsana je podal na oddaljenejšo vratnico in zaposlil Flakusa Bosilja, ta je v padcu lovil čim boljšo pozicijo za strel in prišel do žoge, toda streljal mimo gola.

50. minuta: Daleč najlepša priložnost za Radomlje na srečanju! Ouro je podal v sredino, lepo našel Filipa Čuića, ki pa je z neposredne bližine žogo poslal med golobe.

POLČAS

45.+1 minuta: Bušnja se je spet odločil za strel z razdalje, Baš pa je na mestu. Dobra predstava mladega čuvaja mreže v prvem polčasu.

31. minuta: Prva resnejša akcija Radomelj. Do strela z roba kazenskega prostora je prišel Samsondin Ouro, pa je domača obramba žogi spremenila smer. Sledi prva menjava. Poškodovanega Tamarja Svetlina pri Bravu menja Gašper Trdin.

21. minuta: David Flakus Bosilj je nase povlekel dva igralca in podal na desno Štoru, ta pa je streljal neposredno v naročje Bašu.

19. minuta: Bušnja je imel na voljo prosti strel s kakšnih 25 metrov in pomeril previsoko. Še naprej Radomljani nimajo resnih priložnosti.

14. minuta: Predložek v kazenski prostor po kotu je skoraj vnovčil Luka Štor, ki mu je obramba Radomelj preprečila veselje. Pravočasno je posredoval Mario Čuić.

10. minuta: Denis Bušnja je po prodoru poskusil s strelom proti vratom Radomelj in bil zelo blizu zadetku, s parado je zablestel rezervni vratar gostov Luka Baš.

Na povsem razmočenem igrišču sta ekipi začeli tekmo. Že zdaj je jasno, da s kratkimi podajami danes moštvi ne bosta postorili kaj prida. Razmere so na meji regularnega.