Petarda Argentine, Messi dosegel dva gola

Catherine Ivill/Getty Images

Argentina je na zadnji tekmi pred začetkom Cope zanesljivo premagala Nikaragvo (5:1). Lionel Messi je igral le v prvem polčasu in dosegel dva gola.

As Barcelone je zadetka dosegel v 37. in 38. minuti. Pred začetkom drugega dela je mesto na zelenici odstopil Paulu Dybali, sočasno pa sta priložnost dobila še Lautaro Martinez in Sergio Aguero. Prav napadalec Interja je tekmo nadaljeval na Messijevem položaju in tako kot kapetan Argentine dosegel dva gola. Natančen je bil v 63. in 73. minuti. Peti gol za gavče je v 81. minuti dosegel igralec Watforda Roberto Pereyra. Argentine se bo na Copi v skupini B merila s Kolumbijo, Paragvajem in Katarjem.

Zadnjo pripravljalno tekmo je odigral tudi Urugvaj, ki je s 3:0 premagal Panamo, ki je igrala na zadnjem mundialu v Rusiji. Gole so dosegli Maxi GomezLuis Suarez in Federico Valverde. Urugvaj bo igral v skupini C, kjer so še Ekvador, Japonska in Čile.

Copa America se začne 14. junija, turnir gosti Brazilija.