Kazahstanci šokirali favorizirane Dance (VIDEO)

Nogomet 26. Mar 202317:07 0 komentarjev
Askhat Tagybergen
Askhat Tagybergen je poskrbel za neverjeten zadetek. Foto: Profimedia

Kazahstan je v drugem krogu kvalifikacij za Euro 2024 po norem preobratu šokirali favorite skupine H Dance (3:2).

Potem ko so bledi Kazahstanci v prvem krogu v Astani klonili proti Sloveniji (1:2), so v drugem krogu pokazali, da na domačem stadionu niti približno niso od muh.

Po prvem polčasu sicer ni kazalo dobro. Danci so prek 20-letnega bisera Rasmusa Hojlunda povedli z 2:0 in v glavah že vpisali nove tri točke.

Očitno prekmalu, saj je srbski sodnik Novak Simović v 73. minuti dosodil zares mehko enajstmetrovko. Po podajo s kota je žoga v rame Jonasa Winda, a sodnik je po krajšem razmisleku pokazal na belo piko. VAR ni posredoval in ostalo je pri sumljivi odločitvi. Sodniško darilo je izkoristil Bakhtiyor Zaynutdinov.

Danci so kljub manjšemu šoku držali vse niti v svojih rokah, ko je praktično iz nič “raketo” za hrbet Kasperja Schmeichla poslal Askhat Tagybergen, za popoln preobrat in presenetljivo zmago nad favoriti pa je tri minute kasneje z zadetkom z glavo poskrbel Abat Aymbetov.