Ronaldo ostaja stroj za zadetke, sedmica Islandije (VIDEO)

Nogomet 26. Mar 202322:40 > 22:48 0 komentarjev
Cristiano Ronaldo

Angleži so v 2. krogu kvalifikacij za Euro 2024 prišli do druge zmage. Na Wembleyju v Londonu so z 2:0 premagali Ukrajince. Islandija se je znesla nad Liechtensteinom (7:0). Portugalska pa je s 6:0 slavila pri Luksemburgu. Dva zadetka je dosegel tudi Cristiano Ronaldo.

Nova zadetek za tri leve je dosegel Harry Kane (55), ki je zdaj na večni lestvici najboljših angleških strelcev za dva pobegnil Waynu Rooneyju (53).

Zmago Angležev je z mojstrovino potrdil Bukayo Saka, ki je bil v vlogi podajalca že pri prvem zadetku Anglije. Na drugi tekmi so azzurri na Malti slavili z 2:0. Oba gola sta padla v prvem polčasu, zadela sta Mateo Retegui (15.) in Matteo Pessina (27.).

Zadetka Kana in Sake:

Zadetka Italije:

Islandija se je po porazu proti Bosni v prvem krogu znesla nad Liechtesteinom. Otočani so jim zabili kar sedem zadetkov, s hat-trickom se je proslavil kapetan Aron Gunnarsson, ki zanimivo igra v katarski ligi za Al Arabi.

Vrhunci tekme med Liechtensteinom in Islandijo:

Portugalska je zanesljivo opravila z evropskima nogometnima palčkoma. Po uvodni domači zmagi nad Liechtensteinom s 4:0 je slavila še v Luksemburgu s 6:0. Za Portugalce je v prvem polčasu dvakrat zadel 38-letni Cristiano Ronaldo (9., 31.), po enkrat pa Joao Felix (15.) in Bernardo Silva (18.). V drugem polčasu sta zadela še Otavio (77.) in Rafael Leao (89.). Ronaldo je za Portugalce zabil že neverjetnih 122 zadetkov.

Zadetka Ronalda:

Na zadnji tekmi v tej skupini so nogometaši iz Slovaške v Bratislavi premagali tekmece iz BiH z 2:0. Za prvo zmago Slovakov v tem kvalifikacijskem ciklusu sta zadela Robert Mak (13.) in Lukaš Haraslin (40.).