Zelena luč za Ronalda, ki predčasno zapušča Portugalsko

Nogomet 2. Sep 202118:55 > 19:00 0 komentarjev

Cristiano Ronaldo je v sredo pri zmagi nad Irsko (2:1) podrl rekord v številu zadetkov za reprezentanco, zdaj pa je že na poti, da se priključi Manchester Unitedu, kjer bo nadaljeval klubsko kariero.

Na kvalifikacijski tekmi med Portugalsko in Irsko je dolgo kazalo, da bo portugalski zvezdnik veliki osmoljenec tekme z Irsko, saj je v 15. minuti zapravil enajstmetrovko, Irci pa so v 45. minuti zadeli za 1:0.

Presegel rekord Iranca

Ko smo že mislili, da je tekme konec in bodo prišlo Irci do velike zmage, je udaril izjemni Ronaldo. Najprej je v 89. minuti zadel na izenačenje na 1:1, v šesti minuti sodnikovega dodatka pa je poskrbel za zmago z 2:1. Nova zadetka v reprezentančnem dresu sta tudi pomenila nov rekord, ki si ga je do zdaj delil z Irancem Alijem Daeiem.

Rumen karton in zelena luč zveze

Portugalec se je zadetka za zmago tako razveselil, da si je slekel majico, sodnik pa mu je za “striptiz” po pravilniku pokazal rumeni karton. Rumena kazen je pomenila, da bo moral Ronaldo izpustiti kvalifikacijsko tekmo z Azerbajdžanom, zato so mu pri Portugalski nogometni zvezi dovolili, da se še pred koncem reprezentančnega ciklusa priključi Manchester Unitedu in začne s treningi.

Ronaldo bi tako lahko brez težav za rdeče vrage zaigral že 11. septembra, ko bo na Old Traffordu gostoval Newcastle.