Senegal brez praske v osmino finala, Mavretanija šokirala Alžirijo (VIDEO)

Nogomet 23. Jan 202423:30 0 komentarjev

Na afriškem nogometnem prvenstvu v Slonokoščeni obali je znanih enajst potnikov v osmino finala. Danes sta si mesto v izločilnih bojih zagotovila Kamerun in Gvineja.

V skupini C je Senegal, ki brani naslov prvaka, dosegel še tretjo zmago in potrdil prvo mesto. Proti Gvineji, ki si je napredovanje zagotovila s tretjim mestom, sta za 2:0 zadela Abdoulaye Seck in Iliman Ndiaye.

Kamerun je do drugega mesta v skupini prišel po zmagi s 3:2 nad Gambijo. Prvi polčas se je končal z 0:0, James Gomez pa je z avtogolom v 87. minuti poskrbel za izenačenje Kameruna na 2:2. V 91. minuti je nato Christopher Wooh dosegel zmagoviti gol. Zatem so sicer tudi Gambijci še enkrat zadeli, a so sodniki zadetek po pregledu posnetka razveljavili.

Ob 21. uri bosta še zadnji tekmi v skupini D – Mavretanija se bo merila z Alžirijo, Angola pa z Burkino Faso.

V sredo bodo še zadnje tekme 3. kroga skupinskega dela. V skupini E bosta obračuna Južna Afrika – Tunizija in Namibija – Mali, v skupini F pa Zambija – Maroko in Tanzanija – DR Kongo.

Za zdaj so med najboljših 16 uvrščeni Ekvatorialna Gvineja, Nigerija, Egipt, ki je zaradi poškodbe mišice bržčas do konca turnirja ostal brez Mohameda Salaha, Zelenortski otoki, Maroko, Senegal, Kamerun, Gvineja, Mali, Angola in Burkina Faso.

V izločilne boje se sicer uvrstijo prvo- in drugouvrščene ekipe iz šestih skupin ter štiri najboljše tretjeuvrščene.