Borbeni Slovenci premagali svetovne prvake

Reprezentance 23. Jan 202419:25 > 19:27 1 komentar

Slovenska moška rokometna reprezentanca je v zadnjem krogu drugega dela evropskega prvenstva premagala Dansko z 28:25 (17:14) in osvojila končno tretje mesto v skupini 2. S tem so si varovanci selektorja Uroša Zormana zagotovili nastop v Kölnu, kjer bodo igrali za končno peto mesto.

Izbranci selektorja Uroša Zormana so v Hamburgu v drugem delu najprej izgubili proti Švedski (22:28) in Portugalski (30:33), v nedeljo pa ugnali Nizozemsko (37:34) za boljši vtis po odličnem prvem skupinskem delu. Takrat so v Berlinu po vrsti padle reprezentance Ferskih otokov, Poljske in Norveške.

Tokrat je Sloveniji nasproti stala Danska, ki je tudi aktualni svetovni prvak.

Za rokometaše iz Hamletove dežele ni bilo pomembno, ali bodo zmagali ali izgubili to tekmo, Slovenija pa je prikazala, kako zelo si želi priti v Köln.

Le trije slovenski igralci v prvem polčasu niso dosegli zadetka. Klemen Ferlin je zbral deset obramb (42 odstotkov), Niklas Landin pa le štiri (20 odstotkov).

V drugi polčas so veliko bolje vstopili svetovni prvaki, ki so se vrnili v igro in celo povedli.

Toda Slovenija je prikazala zares odličnih zadnjih 15 minut, v katerih ji je uspelo zadržati danski nalet. Slovenski vratar Ferlin je bil izbran za igralca tekme.

Najboljši strelec Slovencev je bil Kristjan Horžen s šestimi goli, pet jih je dosegel Aleks Vlah. Pri Dancih sta Niclas Kirkeloekke in Lucas Joergensen dosegla po šest golov.

Glede na jutrišnje rezultate bo jasno, s kom se bodo pomerili na tekmi za peto mesto, ki bo na sporedu 26. januarja ob 15. uri v Kölnu, tekmec pa bo tretjeuvrščena reprezentanca skupine 1, kjer se sicer za polfinalno vstopnico borijo še Nemčija (5 točk), Avstrija in Madžarska (4 točke). Prva je že Francija, ki si je z osmimi točkami zagotovila polfinale proti Švedski.