Juventus vendarle v Ligo prvakov

Nogomet 23. Maj 202118:15 > 22:51 0 komentarjev
Juventus se veseli uvrstitve v Ligo prvakov. Foto: REUTERS/Alberto Lingria

Nogometaši Napolija so na zadnji tekmi italijanskega prvenstva remizirali proti Hellasu iz Verone in tako omogočili, da se je Juventus uvrstil v Ligo prvakov za naslednjo sezono. Torinčani so namreč ugnali Bologno s 4:1.

Napoli je sicer v 60. minuti povedel z zadetkom Amirja Rrahmanija, veselje Neapelčanov pa ni trajalo dolgo. V 69. minuti je namreč Davide Faraoni izenačil na 1:1, rezultat se do konca srečanja ni več spremenil. Napoli je ob remiju moral upati na spodrsljaj Milana, če se je hotel uvrstiti med najboljše štiri. A Milančani so bili zanesljivi. V Bergamu so z 2:0 ugnali Atalanto in si zagotovili prvi nastop v Ligi prvakov po sezoni 2013/14. Oba zadetka za zmago je dosegel Franck Kessie, ki je v 43. in 93. minuti izkoristil najstrožji kazni.

Veliko kart je bilo v igri tudi pri Juventusu. Ta je moral premagati Bologno, ob tem pa upati na spodrsljaj enega izmed tekmecev: ali Milana ali Napolija. Torinčani so Bologno ugnali kar s 4:1. Dva zadetka je dosegel Alvaro Morata, po enega pa Federico Chiesa in Adrien Rabiot. Ob neuspehu Napolija pa so se tudi Torinčani lahko veselili ponovne uvrstitve v Ligo prvakov. Pred tekmo je bilo veliko govora predvsem o tem, da Cristiano Ronaldo ni začel odločilne tekme v boju za Ligo prvakov. Pri Juventusu so to označili za taktično odločitev trenerja Andree Pirla.

Že popoldan je Inter ugnal Udinese s 5:1 in tako samo še potrdili dominanco v Italiji. Na domačem stadionu so tako dvignili Scudetto prvič po sezoni 2009/10. Inter je na svojem zadnjem obračunu letošnje sezone nogometašom iz Vidma zabil kar pet golov. V osmi minuti je mrežo Udineseja načel Ashley Young, v 44. minuti je vodstvo podvojil Christian Eriksen. Po prvem polčasu je bil rezultat torej 2:0, Inter pa se ni ustavil niti v drugem. V 55. minuti je enajstmetrovko izkoristil Lautaro Martinez, zadnja dva zadetka pa sta prispevala še Ivan Perišić in Romelu Lukaku. Častni zadetek za goste je v 79. minuti iz enajstmetrovke zadel Roberto Pereyra.

Nogometaši Interja so prekinili niz Juventusa. Foto: gulvierimage

Inter je osvojil naslov, na drugem mestu pa je na koncu končal Milan. Atalanta je sezono zaključila na tretjem mestu, Juventus na četrtem. V Ligo Evropa sta se tako uvrstila Napoli in Lazio, v kvalifikacije za Evropsko konferenčno ligo pa Roma.