Šeško spet v polno, tokrat na nevsakdanji prijateljski tekmi

Nogomet 22. Jan 202219:06 > 19:11 0 komentarjev
Benjamin Šeško se je med strelce vpisal tudi proti Admiri. FOTO: Guliverimages.

Mladi biser slovenskega nogometa Benjamin Šeško je za RB Salzburg zadel še na tretji od treh prijateljskih tekem, ki so jih avstrijski prvaki odigrali v času priprav na novo sezono. Zatresel je mrežo Admire Wacker pri porazu Salzburžanov z 1:2.

Benjamin Šeško je na treh prijateljskih tekmah Salzburga zabil kar šest golov od desetih, ki jih je zmogel Salzburg, tako da se lahko nadaljevanja sezone zelo veseli.

Komaj 18-letni slovenski napadalec je pri zaostanku Salzburžanov z 0:1 v igro prišel v 66. minuti, zadel pa v 102. minuti, ko je postavil končni izid.

Sliši se čudno, a je res. Salzburg in Admira sta se namreč dogovorila za nevsakdanjo tekmo in odigrala 120 minut, čeprav je bil po 90 minutah izid 1:0 za Admiro.

Drugi del sezone prinaša številne izzive

Šeško je v tej sezoni za Salzburg zabil sedem golov v 24 nastopih, pristavil pa še šest asistenc.

Salzburg je po prvi polovici avstrijske Bundeslige prepričljivo prvi, pred drugouvrščenim graškim Sturmom Jona Gorenca Stankovića ima 14 točk naskoka.

Avstrijsko prvenstvo se bo nadaljevalo 11. februarja, ko bodo Salzburžani gostovali na Dunaju pri Rapidu Dejana Petrovića.

Še pet dni pred tem jih čaka tekma četrtfinala pokalnega tekmovanja, v katerem se bodo pomerili proti Lasku.

V igri so še vedno tudi v ligi prvakov, prva tekma osmine finala proti münchenskemu Bayernu jih čaka 16. februarja.