Slovenski kadeti kljub dobremu odporu izgubili s Španijo (VIDEO)

Nogomet 21. Maj 202318:26 0 komentarjev

Slovenska kadetska reprezentanca je v 2. krogu skupinskega dela evropskega prvenstva izgubila s Španijo (1:3). Varovanci Miša Brečka so že zgodaj v drugem polčasu ostali z igralcem manj, potem ko je rdeči karton precej strogo prejel Rene Hrvatin.

Slovenci niso uspeli nadgraditi velike zmage v uvodnem krogu, ko so s 4:2 odpravili Srbijo. Španci so bili pričakovano precej trši oreh in že v prvem polčasu dvakrat kronali premoč. Prvi je mrežo Žana Trivunčevića načel napadalec mlajših selekciji Barcelone Marc Guiu, ki je prelahko prišel do strela z glavo po odbiti žogi. Tik pred odmorom je prednost Španije z lepim golom z razdalje podvojil Oscar Mesa.

Tekma je bila dokončno odločena v 49. minuti. Rene Hrvatin je ob podaji v kazenski prostor Slovenije nekoliko nespretno podrl nekoga od Špancev, glavni sodnik pa je pokazal tako na belo točko, kot slovenskemu reprezentantu zelo strogo tudi neposredni rdeči karton. Lamine Yamal je uspešno realiziral še enajstmetrovko za vodstvo s 3:0.

Neumorni Luka Topalović je uspel v 54. minuti z agresivno igro Špance prisiliti v napako in z močnim strelom v daljši vratarjev kot dosegel vsaj častni gol Slovenije.

V vseh starostnih selekcijah je slovenska nogometna reprezentanca doslej sodelovala na sedmih velikih tekmovanjih. Še nikoli ji ni uspelo, da bi se prebila v izločilne boje tekmovanja. Še vedno obstaja možnost, da ta niz prekine tokratna kadetska zasedba, ki pa bo morala za zgodovinski uspeh v sredo ugnati Italijo. Morda bo zadoščal tudi neodločen izid, saj so zahodni sosedi Slovenije izgubili s Srbijo.