Znan je še zadnji polfinalist pokala, veselje v Prekmurju (VIDEO)

Nogomet 4. Apr 202417:30 > 17:37 0 komentarjev

V slovenskem nogometnem pokalu so znani vsi štirje polfinalisti. Zadnjega smo dobili danes, ko se sta se v drugoligaškem obračunu med seboj pomerila Ilirija 1911 in Beltinci. V Ljubljani so po podaljšku slavili Prekmurci.

Četrtkovo popoldne je prineslo ime še zadnjega polfinalista slovenskega pokala. Predvsem pa veliko veselje v Prekmurju, kjer imajo po Muri zdaj med štirimi najboljšimi moštvi še Beltince.

Drugoligaški dvoboj v Ljubljani med Ilirijo in Beltinci je bil dolgo časa izenačen. Tako dolgo, da je šla tekma z rezultatom 0:0 v podaljške. V njih so se strelci vendarle prebudili, najprej je za goste v 101. minuti zadel Alan Kaučić, le dve minuti kasneje pa je izenačil Filip Lukezić. Odločitev je prišla v 115. minuti, ko je za zmago modro-rumenih zadel Jan Bruno Kralj.

Mura postala prvi favorit

V prvem polčasu sredinega dvoboja na Bonifiki nismo videli zadetkov. Mura si ni priigrala nobene resne priložnosti, medtem ko je bil Koper podjetnejši. Kanarčki so kar šestkrat sprožili v okvir vrat gostov, a je bil izjemni Klemen Mihelak vedno na mestu.

Mreži sta se vendarle zatresli v drugem polčasu. V 77. minuti je v polno zadel Nik Omladič ter razveselil Bonifiko, a veselje ni dolgo trajalo, saj je že osem minut kasneje po podaji s kota in streli Fiippa Tripija žogo v mrežo Kopre preusmeril Leard Sadriu.

Oba zadetka v rednem delu:

Po rednem delu nismo dobili zmagovalca, niti ne v podaljšku, zato so od potniku v polfinale odločile enajstmetrovke. Na začetku je bolje kazalo domačin, ko je Jan Koprivec ubranil strel Almina Kurtoviću, a kanarčki prednosti niso zadržali. Najprej v prečko žogo poslal Mark Pabai, preko vrat pa je šesti seriji ustrelil Tino Blaž Lauš. Na drugi strani Muraši niso več delali napak, odločilni strel pa je v mrežo poslal Žan Trontelj.

Goričani v drugem polčasu napolnili mrežo Radomelj

Radomljami, ki jih po odhodu Oliverja Bogatinova, vodita  Luka Žinko in Dragan Čadikovski, so v Novi Gorici povedli v 10. minuti. Z leve strani je lepo podal Elvis Letaj, z glavo pa je domačega vratarja premagal Nino Kukovec, ki je odlično spremljal akcijo. Novogoričani, ki nastopajo v drugi slovenski ligi, se pred domačini navijači niso predali in ob koncu prvega dela izenačili na 1:1. Luka Marjanac je lepo našel Harisa Kadrića, ki je z glavo poskrbel, da se je tekma v Novi Gorici začela znova.

Vsi zadetki v Novi Gorici:

Goričani niso popuščali niti v drugem polčasu, ko je za vodstvo zadel Luka Baruca. 21-letni nogometaš je imel na voljo enajstmetrovko. Strel z bele točke mu je vratar gostov Emil Velić najprej ubranil, odbitek pa je Baruca pospravil v mrežo.

Le pet minut kasneje je drugi zadetek na tekmi dosegel Kadrić in Radomljane pahnil na rob prepada. Piko na i je v 77. minuti postavil Marjanec, ki je podaji iz prvega polčasa dodal še zadetek.