Messi vnovič junak, Argentino v četrtfinalu čaka Nizozemska

Katar 2022 3. Dec 202215:00 > 21:58 0 komentarjev

Začenjajo se izločilni boji svetovnega prvenstva v Katarju. Prvi četrtfinalisti so nizozemski nogometaši, ki so v prvem obračunu osmine finale reprezentanco ZDA ugnali s 3:1. Na večerni tekmi so Argentinci ugnali Avstralijo z 2:1 (1:0)

Prvi polčas bi stežkoma ocenili kot nogometno poslastico. Avstralija je delovala izjemno čvrsto in ni dovolila veliko prostora Argentincem. Toda velemojstri, kot je Lionel Messi, enostavno najdejo potezo več. Messi je začel in zaključil lepo akcijo ter dosegel svoj 789. gol, prvega v izločilnem delu svetovnega prvenstva in to na svoji 1000. tekmi v karieri.

To je bil edini strel na gol na obeh straneh v prvem polčasu.

Igra v drugem polčasu je bila sprva zelo podobna tisti v prvem. V 57. minuti je Julian Alvarez poskrbel za udobnejšo prednost Argentine in zdelo se je, da so Avstralci praktično izločeni. Toda v zadnjih 15 minutah se je tekma povsem razživela, nogometaši iz dežele tam spodaj pa so prišli do zadetka, ki jim je vrnil upanje. V dolgem sodniškem podaljšku sta imeli obe reprezentanci še kar nekaj lepih priložnosti za zadetek, na koncu pa so v četrtfinale napredovali Argentinci.

Gavči so bili boljša reprezentanca, a Avstralci so pustili dober vtis in lahko prvenstvo zapustijo z dvignjeno glavo. Nepresenetljivo je bil glavni zvezdnik tekme Messi. Z lepim golom je popestril dolgočasen prvi polčas, po odmoru pa morda ni dosegel novega zadetka, toda še vedno je povzročal težave Avstraliji.

Julian Alvarez je drugi gol dosegel po napaki Mata Ryana, vendar je Avstralija ob koncu srečanja močno ogrozila Argentino. Aziz Behich je po izjemnem samostojnem prodoru skoraj izenačil, nazadnje pa je najstnika Garanga Kuola v 97. minuti zapravil izvrstno priložnost za izenačenje in morebitne podaljške.

Nizozemci izločili Američane

Če bi gledali samo statistiko prvega polčasa, bi lahko dejali, da rezultat prvega polčasa ni odražal dejanskega stanja na igrišču. Toda Nizozemci so zaključili svoji dve priložnosti, pri katerih Matt Turner ni imel nobene možnosti za obrambo, priložnosti ZDA pa niso bile dovolj dobre, svoje delo je dobro opravil nizozemski vratar Noppert.

V nadaljevanju smo spremljali boljši igro Nizozemske, ki pa svojih priložnosti sprva ni uspela izkoristiti. Vseeno se je zdelo, da bodo tulipani tekmo mirno pripeljali do konca, toda Američani se niso predali in znižali zaostanek v 76. minuti srečanja. Upanje na izenačenje pa ni trajalo dolgo, le dobrih pet minut, ko so Nizozemci še tretjič zadeli po podaji s strani, v polno je zadel Denzel Dumfries, nato pa so varovanci Louisa van Gaala tekmo mirno pripeljali do konca.