El Clasico: Barcelona nadigrala Real in prišla do lovorike

Nogomet 15. Jan 202321:54 > 21:54 0 komentarjev

Barcelona je prišla prve lovorike v tej sezoni. Katalonci so v finalu španskega superpokala, ki se je igral v Savdski Arabiji, s 3:1 ugnali večnega rivala madridski Real. Za Barcelono je to 14. lovorika v tem tekmovanju. Zdaj ima dva več kot Real.

Barcelona je prevlado in boljšo predstavo proti Realu prvič kronala v 33. minuti, ko je po podaji Roberta Lewandowskega v polno meril mladi Gavi. V zadnji minuti prvega polčasa so Kataloncu udarili še drugič. Spet sta bila v glavni vlogi Gavi in Lewandowski, le s to razliko, da sta bili zdaj vlogi obrnjeni. Real se je znašel v zelo težkem položaju, a tudi v drugem polčasu ni pokazal kaj dosti več. Barcelona je brez težav držala visoko prednost, v 69. minuti pa je še povišala prednost. Lewandoski je lepo podrl proti vratom Reala, podal na bok Gaviju, ki je nato lepo našel Pedrija in na semaforju se je izpisalo 3:0.

Za Xavija, nekdanjega nogometaša Barcelone in zdajšnjega glavnega trenerja, je to prva lovorika na klopi katalonskega velikana.

Real je v zadnjih sekundah tekme le ublažil poraz, častni zadetek za Madridčane je v 93. minuti dosegel Karim Benzema.

Španska velika sta se morala za preboj pošteno potruditi. Beli balet je v prvem polfinalu na stadionu kralja Fahda v Riadu po enajstmetrovkah premagal Valencio, Katalonci pa so se prav tako v loteriji reševali proti Betisu.