El Clasico v finalu španskega superpokala

Nogomet 11. Jan 20240:59 > 22:34 1 komentar

Nogometaši Barcelone, branilci naslova, so se v finalu španskega superpokala pridružili Real Madridu. V polfinalu turnirja v Savdski Arabiji so z 2:0 ugnali Osasuno. Po polčasu brez golov jih je v 59. minuti v vodstvo popeljal Robert Lewandowski, končni izid pa je v tretji minuti sodnikovega dodatka postavil rezervist Lamine Yamal. Barcelona bo v nedeljskem finalu lovila 15., Real pa 13. naslov v tem tekmovanju.

Real se je v finale uvrstil dan prej, potem ko je po podaljšku s 5:3 ugnal mestnega tekmeca Atletico Madrid, moštvo slovenskega reprezentančnega vratarja Jana Oblaka. Nogometaši Real Madrida so slavili po podaljških. Odločilni zadetek je Oblak prejel po nesrečnem posredovanju svojega branilca Stefana Savića v 116. minuti, končni rezultat pa so Madridčani postavili na prazen gol v 122. minuti.

Real Madrid poraza ne pozna že dvajset tekem v vseh tekmovanjih (17 zmag, 3 remiji). Zanj so v rednem delu zadeli Antonio Rudiger (20.), Ferland Mendy (29.) in Dani Carvajal (85.), za Atletico pa Mario Hermoso (6.), Antoine Griezmann (37.), Rudiger (78.).