Tomiju Horvatu se je izpolnila avstrijska želja

Nogomet 18. Feb 202320:10 > 20:13 0 komentarjev
Tomi Horvat
Tomi Horvat je prišel do tretjega gola v avstrijskem prvenstvu. FOTO: Uroš Skaza.

Tomi Horvat je naslednji v nizu slovenskih nogometnih legionarjev, ki so se danes znašli med strelci. Zadel je pri zmagi graškega Sturma v avstrijskem prvenstvu.

“Vse je super. Morda me moti le, da moja statistika golov in asistenc še ni tako polna, kot bi si želel, ampak verjamem, da bo tudi to še prišlo,” nam je Tomi Horvat zaupal v nedavnem intervjuju za SportKlub.

23-letnemu slovenskemu reprezentantu se je zdaj želja po izboljšanju avstrijske statistike izpolnila. Zadel je na gostovanju graškega Sturma pri Hartbergu in v 44. minuti po odlično odmerjenem strelu znotraj kazenskega prostora v polno meril za vodstvo Sturma z 2:0. To je bil njegov drugi gol v 18. nastopu v avstrijski bundesligi, Sturm pa je na koncu zmagal z 2:1.

Do pomembne zmage je pomagal tudi drugi slovenski reprezentant v vrstah Sturma Jon Gorenc Stanković, ki je odigral vseh 90 minut.

Sturm se je z novo zmago vodilnemu Red Bull Salzburgu na drugem mestu približal na zgolj tri točke zaostanka, so pa Benjamin Šeško in soigralci odigrali tekmo manj. Jutri jih čaka gostovanje pri Tirolu Žana Roglja in Sandija Ogrinca. Zanimivo bo videti, ali bo Šeško, ki v zadnjem času ne igra, tokrat dobil priložnost za igro pri Salzburgu,