Turčija – Portugalska prenos v živo: znova na delu Cristiano Ronaldo

Euro2024 21. Jun 202416:20 0 komentarjev
Portugalska - Turčija prenos v živo

Tekma Turčija - Portugalska je dvoboj dveh reprezentanc skupine F, ki sta v uvodnem krogu Eura 2024 vpisali zmagi. V obeh primerih smo videli dramo do zadnjih minut, bo tako tudi tokrat? Prenos Turčija - Portugalska si v živo oglejte na programu Sportklub 1, dvoboj pa v živo pospremite tudi na naši spletni strani.

Turčija – Portugalska je dvoboj za zagotovitev uvrstitve v izločilne boje. Portugalci so imeli v prvem krogu proti Češki veliko terensko premoč, a je proti toku dogajanja v 62. minuti povedla Češka. Lukaša Provoda je s projektilom od oddaljene vratnice s kakšnih 20 metrov žogo pospravil za hrbet Dioga Coste.

Portugalci so nemudoma vrnili udarec. Oziroma so si ga Čehi zadali kar sami. Vratar Jindrich Stanek je predložek s strani nerodno odbil v soigralca Robina Hranača, od njega pa se je žoga odbila v gol. V 92. minuti so Portugalci uprizorili popoln preobrat. Junak je bil iz bližine rezervist Francisco Conceicao.

Turčija – Portugalska prenos v živo:

KDAJ: Sobota, 22. junij 2024, ob 18.00
KAJ: Tekma 2. kroga skupine F
KJE: BVB Stadion, Dortmund
PRENOS V ŽIVO: Sportklub 1

Cristiano Ronaldo postal rekorder

Dva Portugalca sta se z nastopom v prvem krogu vpisala tudi v knjigo rekordov. Cristiano Ronaldo je zaigral že na šestem evropskem prvenstvu. Na tolikšnih turnirjih stare celine ni nastopil še nihče v zgodovini. Pepe pa je postal najstarejši nogometaš z odigrano tekmo na prvenstvu stare celine. Star je 41 let in 113 dni. Verjetno bo v naslednjih dneh mejnik še nekajkrat popravil.

Evrogol Gulerja, čudežnega  dečka Turčije:

Nogometaši Turčije so uvodno zmago dosegli proti Gruziji, od katere so bili boljši s 3:1. Zmagovalce je v vodstvo v 25. minuti popeljal Mert Müldur, a je že sedem minut pozneje debitante tekmovanj z izenačujočim zadetkom osrečil Mikautadze.

Moštvi sta pokazali izjemno napadalno igro, od katere pa so na koncu imeli več Turki, saj je v 65. minuti z mojstrovino s 26 metrov za novo vodstvo poskrbel komaj 19-letni Arda Guler, končni izid pa je globoko v sodnikovem dodatku postavil Akturkoglu.

Celoten spored evropskega prvenstva si lahko ogledate tukaj.