V Teksasu rezervni zasedbi Slovenije zmago prinesla debitanta (VIDEO)

Nogomet 20. Jan 202420:45 0 komentarjev
Gradišar se je takole razveselil reprezentančnega prvenca. FOTO: Guliverimage

Slovenska nogometna reprezentanca je v San Antoniu opravila s prijateljsko tekmo proti ameriški selekciji lige MLS. Teksaški opoldanski obračun je zasedba Matjaža Keka dobila z 1:0, odločilni trenutek je prinesla 26. minuta, ko sta zmagovito akcijo "zakuhala" dva debitanta. Član Domžal Danijel Šturm je podal do Nejca Gradišarja, napadalec Rogaške pa je na majhnem prostoru krasno zaključil z zunanjim delom stopala.

Slovenija je v prvem polčasu dominirala, bila večji del drugega dela v podrejenem položaju, pa pred okoli 9000 gledalci v San Antoniu vseeno prišla do zmage. Kek ima po srečanju na Toyota Fieldu verjetno kar nekaj skrbi, te pa bodo predvsem sladke, saj so se nekateri fantje izkazali in s tem sebi vsaj pripri vrata za to, da poleti Slovenijo zastopajo na evropskem prvenstvu v Nemčiji. Naslednja tekma člansko izbrano vrsto čaka marca, ko bo na prijateljski tekmi v Stožicah gostila Portugalsko.

ZDA - Slovenija 0:1 (0:1)