Miha Zajc med strelci, a veselica v evropskem delu Carigrada (VIDEO)

Nogomet 30. Maj 202321:29 > 21:35 0 komentarjev

Nogometaši Galatasaraya so si na tekmi proti Ankaragücüju priigrali 23. naslov turških državnih prvakov. V prestolnici so za potrditev "zvezdice" potrebovali tri točke in uspeli (1:4), tako da Fenerbahčeju niti domača zmaga (2:0) proti Antalyasporu in gol Mihe Zajca, nista kaj prida pomagala. Ekipi slovenskega reprezentanta tako ostaja le še boj za pokalno lovoriko.

Prva zadetka za “leve” je prispeval italijanski napadalec Mauro Icardi, ki je v “Gala” posojen od PSG. Posel sta zaključila Baris Yilmaz z zadetkom v 73. minuti in Sergio Oliveira pet minut kasneje.

Ekipa iz evropskega dela Carigrada se tako na turški prestol vrača prvič po sezoni 2018/2019, potem ko so se naslovov v zadnjih treh letih veselili nogometaši Istanbul Başakşehirja, Beşiktaşa in lani Trabzonsporja.

Galatasaray se od ustanovitve Süperlige ponaša z največ naslovi, to bo že njihov 23, Fenerbahče slovenskega reprezentanta Mihe Zajca ostaja pri 19. Ekipo, ki jo je v tej sezoni do naslova pripeljal strateg Okan Buruk, bo na letališču v Carigradu zagotovo pričakala nepopisna množica.

Mauro Icardi; FOTO: Profimedia

Za uteho Fenerbahčeju ostaja vsaj to, da imajo prvega strelca lige – to je z 29 zadetki trenutno Ekvadorec, Enner Valencia in da bodo lovili zmago v turškem pokalu 11. junija proti Istanbul Başakşehirju. Carigrajski derbi Gala – Fener 4. junija bo tako (žal) le boj za prestiž.

Zadetek Icardija za 1:0

Zadetek Milsona za 1:1