Zvezda proti prvakom drago prodala svojo kožo, Šeško dočakal prvenec (VIDEO)

Liga prvakov 19. Sep 202322:21 > 22:58 3 komentarji

Uvodni večer nove sezone lige prvakov je s slovenskega zornega kota zaznamoval Benjamin Šeško, ki je v 92. minuti tekme med Leipzigom in Young Boys dočakal prvi gol med evropsko elito. Najprepričljivejše zmage se je veselila Barcelona, Manchester City pa je šele po zasuku ugnal Crveno Zvezdo. Na derbiju večera je bil Paris Saint-Germain boljši od Borussie iz Dortmunda.

Več o novi sezoni lige prvakov si lahko preberete tukaj.

Začela se je nova sezona lige prvakov, zadnja v tradicionalnem skupinskem delu. Prvi večer so bile na delu ekipe iz skupin E, F, G in H.

Tudi po zaslugi Benjamina Šeška, ki se je v ligi prvakov prvič v karieri vpisal med strelce, je Leipzig prišel do treh točk na gostovanju pri Young Boys (3:1). Rdečim bikom, natančneje njihovemu branilcu Mohamedu Simakanu, je šla tudi čast prvega gola v novem tekmovalnem letu.

V isti skupini (G) sta se na Otoku srečala aktualni evropski prvak Manchester City in Crvena zvezda. Beograjčani so bili po prvem polčasu na pragu velike senzacije, a so sinjemodri v drugem polčasu stvari vendarle postavili na svoje mesto in prišli do prvih treh točk v evropski sezoni (3:1).

Na delu je bil tudi tretji Slovenec – poleg Šeška in Kevina Kampla v Leipzigu – Jan Oblak. Škofjeločan je z Atleticom iz Madrida gostoval v Rimu in proti Laziu vse do 95. minute mrežo ohranil nedotaknjeno, Španci pa so bili na pragu zmage. A je z golom v izdihljajih tekme zablestel vratar Lazia Ivan Provedel in svoji ekipi prinesel pomembno točko. Na drugi tekme skupine E je Feyenoord z 2:0 ugnal Celtic.

Najprepričljivejšo zmago večera je dosegla Barcelona, ki je na začasnem stadionu s kar 5:0 ugnala Antwerp. Dvakrat je bil natančen novinec v dresu blaugrane Joao Felix. Tri točke ima v skupini tudi Porto, ki je s 3:1 slavil na gostovanju pri Šahtarju (v Hamburgu), delo pa je opravil že v prvem polčasu.

Derbi večera proti Borussii Dortmund je z 2:0 pripadel Paris Saint-Germainu, v isti skupini pa sta se že prej brez golov razšla Milan in Newcastle.