Začelo se je slabo, Šeško trepeta za spektakel proti Bayernu

Liga prvakov 6. Feb 202218:41 > 19:56 0 komentarjev

Benjamin Šeško, ki je na pripravljalnih tekmah RB Salzburga blestel, je na odprtju drugega dela sezone doživel neprijeten udarec. Ob koncu prvega polčasa pokalne tekme proti Lasku, na kateri je pri zmagi s 3:1 zakuhal prvi zadetek svoje ekipe, se je poškodoval. Čeprav je igral je en polčas, je bil izbran za igralca tekme. Avstrijske prvake čez deset dni čaka tekma lige prvakov proti Bayernu Münchnu.

Benjamin Šeško je zadel na vsaki od štirih tekem Salzburga pred nadaljevanjem sezone in zabil kar sedem golov.

Ko je na današnji tekmi pokalnega tekmovanja proti Lasku v 15. minuti Salzburg po njegovem strelu prišel do izenačenja 1:1, se je zdelo, da bo komaj 18-letni biser slovenskega nogometa s strelskim nizom nadaljeval, a so pozneje zadetek pripisali vezistu Laska Reneju Rennerju, ki naj bi zabil avtogol.

Toda zaradi tega se Salzburgov slovenski dragulj ne bo preveč jezil, veliko bolj nas lahko skrbi to, da je še pred koncem prvega polčasa odkorakal z igrišča. Začutil je bolečine v mišici in prosil za menjavo. Za kako hudo poškodbo gre, ni znano, a po prvih informacijah, ki smo jih dobili, ne gre za hujšo poškodbo.

Zanimivo, čeprav je igral le 45 minut, je bil s strani navijačev Šeško izbran za igralca tekme med Salzburgom in Laskom.

Enkrat je bil v tej sezoni že poškodovan

To bodo pojasnili jutrišnji zdravniški pregledi, po katerih bo tudi znano, ali bo Šeško nared za enega vrhuncev sezone.

Čez deset dni Salzburg na domačem stadionu čaka prva tekma osmine finala lige prvakov proti Bayernu Münchnu.

Šeško je bil v tej sezoni že poškodovan, zaradi česar en mesec ni igral.

V tej sezoni je za Salzburg zabil sedem golov v 25 nastopih.