Newcastle po dveh desetletjih znova v ligi prvakov

Nogomet 22. Maj 202323:00 > 23:03 0 komentarjev

Nottingham Forest je v 37. krogu angleške premier lige z 1:0 ugnal Arsenal in dokončno končal upe Londončanov za naslov državnega prvaka. Zdaj je jasno, da je to še tretjič zapored postal Manchester City, skupno devetič. Meščani so naslov potrdili še z zmago proti Chelseaju z 1:0. Na zadnji tekmi kroga je Newcastle remiziral z Leicesterjem (0:0), točka za črno-bele pa pomeni, da bodo srake prihodnje leto igrale v ligi prvakov.

Julian Alvarez je bil edini strelec ob zmagi proti Londončanom. Trener Pep Guardiola se je odločil za precej spremenjeno zasedbo, v prvi enajsterici ni bilo težkokategornikov, med drugim Erlinga Haalanda, ki pa ga je uspešno nadomestil prav Argentinec.

Edini zadetek na tekmi med Nottingham Forestom in Arsenalom je v 19. minuti dosegel Taiwo Awoniyi. Arsenal je bil povsem nenevaren, Nottingham Forest pa si je z zmago že zagotovil obstanek med elito.

V predzadnjem krogu angleškega prvenstva smo prišli še korak bližje končni odločitvi v boju za uvrstitev v ligo prvakov. Manchester United je z minimalno zmago v Bournemouthu vpisal pomembne tri točke in ima zdaj pred Liverpoolom, ki je doma proti Aston Villi le remiziral (1:1), tri točke naskoka in ob tem še tekmo v dobrem.

Izjemno razburljivo ostaja v boju za obstanek. Everton si je globoko v sodnikovem dodatku na gostovanju pri Wolvesih zagotovil vsaj točko, potem ko je šele v 100. minuti tekme v polno meril Yerry Mina. Karamele imajo zdaj pred Leedsom in Leicestrom, ki sta na mestih, ki vodita v nižjo ligo, dve oz. tri točke prednosti. Leeds je po zgodnjem vodstvu v 37. krogu z 1:3 izgubil proti West Hamu.