Zmaji preživeli domžalsko ‘drsalnico’ (VIDEO)

Nogomet 21. Okt 202322:29 0 komentarjev

Nogometaši Domžal so v 13. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Olimpiji z 0:2 (0:0).

Obračun zdravstveno načetih ekip iz ljubljanske kotline je pripadel favorizirani zeleno-beli zasedbi, ki je igrala navdahnjena s prihodom novega stratega.

Olimpija je v Domžale prišla s popotnico le ene zmage na zadnjih štirih tekmah, vendar je tokrat pokazala dovolj za nove tri točke, s katerimi za vodilnim Celjem še vedno zaostaja za šest točk. Domžale pa vsaj začasno ostajajo sedme. Trenerja sta imela pred tekmo kar nekaj preglavic s sestavo ekipe, posebej domžalski strateg Dušan Kosić je moral znova improvizirati v obrambi, saj so vsi njegovi obrambni prvokategorniki poškodovani ali bolni.

Na drugi strani je nekaj zaradi poškodb, nekaj zaradi svojih zamisli v ekipo Olimpije zarezal njen novi trener Zoran Zeljković. Ta je pogrešal Davida Sualeheja, Agustina Doffa in Matevža Vidovška, le na klopi je bil tudi lažje poškodovani Timi Max Elšnik, v ekipi pa ni bilo Ivana Posavca in Pedra Lucasa.

A je njegova zasedba hitro zagrozila, v šesti in sedmi minuti sta poskusila Nemanja Motika in Admir Bristrić, vmes pa je skorajda svoja vrata zadel še Danijel Šturm. V 15. minuti je bil malce premalo natančen Sa’ar Fadida.

V močnem dežju pa so tudi Domžalčani imeli nekaj nevarnih situacij, v 18. minuti je imel Šturm strel v bližini vrat, a je žogo poslal čez gol. Previsoko je meril tudi Fadida v 21. minuti s strelom z razdalje.

Osem minut pozneje je z dobrih 20 metrov poskusil še Rui Pedro, vendar bil tudi on malce premalo natančen. Olimpija je imela pozneje še kar nekaj strelov, ki pa so vrsti končali mimo vrat, v 43. minuti pa je na drugi strani Marcel Ratnik odločilno blokiral strel Šturma.

V 48. minuti je Olimpija povedla, ko je Motika podal Ruiju Pedru na vrh kazenskega prostora, ta pa je natančno meril v zgornji kot domžalskih vrat za 1:0 in svoj osmi gol sezone, s čimer je prvi strelec lige. V 56. minuti je Olimpija podvojila prednost, ko je Lukas Hempt zatresel lastno mrežo po podaji z desne strani.

V 73. minuti je Mustafa Nukić poskusil z lobom ukaniti Tratnika, a je premalo spodkopal žogo, malce zatem pa je Šturm krenil proti vratom Olimpije, vendar je spet odločilno posredoval Ratnik. Šturm je poskusil tudi v 80. minuti, vendar iztržil le kot. V 83. minuti je Redi Kasa z dobrih 20 metrov zadel prečko domžalskih vrat, kar je bila zadnja nevarnejša akcija tekme.

Domžale bodo v 14. krogu v petek gostovale v Celju, Olimpija pa bo dva dni pozneje gostila Aluminij.

V ŽIVO

NK Domžale – NK Olimpija Ljubljana 0:2 (0:0)

KONEC TEKME

83. minuta: Redi Kasa je bil blizu svojemu prvemu zadetku za zmaje. Stresel je prečko Tratnika.

80. minuta: Šturm je spet dobil lepo servirano žogo v prazen prostor, z leve stekel proti vratom Olimpije, pomeril v mrežo, a na njegovo žalost v zunanji del.

73. minuta: Nukić je sam krenil proti vratom, želel Tratnika ukaniti z lobom, a ob tako namočeni travi so bile sanje o golu le zelo pobožne želje. V naslednjem napadu je Šturm dobil podajo Topalovića, pred Pintolom pa toliko časa “mečkal”, da je z drsečim štartom strel preprečil Ratnik. Kapetansko!

69. minuta: Pintol se igra z ognjem. Žogo je skoraj izpustil iz rokavic, Muhamedbegović je razčistil s paničnim brcanjem v kot.

65. minuta: Trojna menjava domačih, Dušan Kosić še ni vrgel puške v koruzo. Nick Perc, Jan Đapo, Amadej Brecl prihajajo v igro. Filip Stuparević, Jošt Pišek in Hempt odhajajo na počitek. Menjal je tudi Zoran Zeljković in v igro namesto Admirja Bristrića poslal Mustafo Nukića.

56. minuta: GOOOOOL! Justas Lasickas je prodrl po desni, podal pred vrata, slabo sta se razumela Tratnik in branilec Lukas Hempt. Slednji je žogo pospravil v lastno mrežo.

49. minuta: GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Po podaji Motike se je na robu kazenskega prostora mojstrsko znašel Pedro in žogo “zataknil” poooood … PREČKO!

47. minuta: Pintolu bi se žoga skoraj skotalila v gol. No, vsaj deževati je nehalo, tako da bi zdaj morali vendarle gledati nogomet in ne “vaterpolo”.

POLČAS

45.+1 minuta: Slavko Vinčić je odpiskal konec prvega polčasa, ki ga spremlja močno deževje.

43. minuta: Kapetan Matej Ratnik je z drsečim štartom blokiral strel Šturma, ki je žogo sprejel ob desni vratnici Denisa Pintola.

29. minuta: Rui Pedro se je odločil za strel z razdalje. Po “finti” je iz igre vrgel mladega Luko Topalovića in nameril tik ob levi vratnici Tratnika.

17. minuta: Izjemna priložnost za “rumeno družino”! Do žoge je po kotu prišel Danijel Šturm, ki je žogo osamljen ukrotil in poskusil z “volej” udarcem, toda kaj, ko je meril na napačno stran prečke.

9. minuta: je vtekel v prazen prostor in nekoliko z desne v kazenskem prostoru prišel do strela, ki mu ga je še pravočasno blokiral in preprečil veliko nevarnost.

6. minuta: Spet je bil nevaren srbski nogometaš Motika, ki je prišel do strela z desne strani. Gašper Tratnik je bil pripravljen in žogo odbil v kot.

4. minuta: Nemanja Motika je preigraval ob avt črti in prodrl v kazenski prostor ter podal do Ruija Pedra. Ob spolzki zelenici si Portugalec žoge ni najbolje ustavil in ostalo je pri polpriložnosti.